Raków Częstochowa zremisował ze Stalą Mielec 1-1 (1-1) w ostatnim meczu 10. Kolejki Fortuna 1 Liga.

W 2. minucie spotkania Patryk Kun wbiegł w pole karne w sytuacji sam na sam przewrócił sie w starciu z obrońcami Stali Mielec. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia gości, nie podyktował jedenastki.

W 10. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Listkowski napastnik Rakowa Częstochowa zdecydował się na uderzeni z okolicy 20. metra. Piłka lecąc do bramki odbiła się od nóg obrońców. Nie dając szans interwniującemu Sewerynowi Kiełpinowi.

W 26. minucie do piłki ustawionej tuż przed narożnikie pola karnego podszedł Bartosz Nowak. Pomocnik Stali Mielec uderzył prawa nogą bezpośrednio na bramkę. Nie dając najmniejszych szans Michałowi Gliwie.

W 35. minucie Stal Mielec wyszła z kontratakiem 4 na 4. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Sergio Mendiguchia, ale piłkę po tym uderzeniu pewnie złapał bramkarz częstochowian.

W 41. minucie do piłki ustawionej na 22 metrze podszedł Petr Schwarz dośrodkował piłkę wprost na głowę Andrzea Niewilusa, ale obrońca Rakowa uderzając głową nie trafił w światło bramki.

Tuż po przerwie piłkarze Rakowa chcieli zaskoczyć przyjezdnych. W 47. minucie Patryk Kun wyszedł sam na sam z bramkarzem Stali Mielec, ale pomocnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

W 68. minucie błąd popełnili w obronie podopieczni Marka Papszuna. Bardzo nie dużo brakowało, aby Sebatian Bergier mógł stanąć oko w oko z Michałem Gliwą.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - STAL MIELEC 1-1 (1-1)

1-0 Marcin Listkowski (10.)

1-1 Bartosz Nowak (27.)

Raków Częstochowa: Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Góra - Mondek (84. Piotr Malinowski), Sapała, Schwarz, Szczepański, Listkowski (73. Maciej Domański), Kun - Lewicki (78. Sebastian Musiolik).

Stal Mielec: Kiełpin - Gancarczyk, de Amo, Dobrotka, Getinger - Bergier, Šoljić, Gąsior, Nowak (84. Andreja Prokić), Wroński (64. Maksymilian Banaszewski) - Mendi (59. Grzegorz Kuświk).

sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk), widzów: 2 894