Nadal niepokonani na własnym stadionie pozostają podopieczni trenera Letniowskiego. Tym razem zupełnie zasłużenie ograli czerwoną latarnię ligi, czyli Sokoła Ostróda 2:0, a to zwycięstwo powinno być znacznie bardziej okazałe.

Od samego początku inicjatywę w tym spotkaniu chciała przejąć ekipa ze Stężycy. Niesamowicie aktywny na lewej stronie boiska był 19- letni Kuba Lizakowski, lecz długo Radunia nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy mieliśmy po rzucie rożnym w 25. minucie, ale ostatecznie zawodnicy Sokoła nie oddali w tej sytuacji strzału. W 39. minucie rzut rożny dla Raduni, bramkarzowi gości nie udało się wypiąstkować piłki, a najlepiej w powietrzu zachował się Janusz Surdykowski, który umieścił futbolówkę w siatce.

W 61. minucie duży błąd obrońców Sokoła w rozegraniu, piłkę przejął Łuczak, w sytuacji dwóch na jednego, zagrał do Surdykowskiego, który w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać Pawła Rabina. Po tej okazji przez chwilę do głosu doszli zawodnicy trenera Kotasa, ale dwa strzały spoza pola karnego w przeciągu kilku minut bez najmniejszych problemów złapał Rafał Kosznik. 67. minuta spotkania, rzut wolny dla Raduni z okolic 23. metra i fantastycznym strzałem nie do obrony popisał się Radosław Stępień, który ustalił wynik tego spotkania. Pod koniec regulaminowego czasu gry jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek bramki chronionej przez Rabina. Trzecia minuta doliczonego czasu gry, strzał głową po rzucie rożnym jednego z zawodników Sokoła, ale interwencja defensora Raduni, który wybijał piłkę z linii bramkowej nie pozwoliła na zdobycie pierwszej bramki w sezonie zespołowi z Ostródy. To zwycięstwo daje drużynie z Kaszub 6. miejsce w ligowej tabeli, natomiast o Sokole najtrafniej powiedzą statystyki tego sezonu: 7 meczów, 7 porażek, bilans bramek 0:15.

Radunia Stężyca - Sokół Ostróda 2:0 (1:0)

39' 1:0 Surdykowski

67' 2:0 Stępień

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki - Kacper Lizakowski, Przemysław Szur, Dmytro Baszłaj, Rafał Kosznik, Paweł Wojnowski, Radosław Stępień (73 min. Jakub Letniowski), Sebastian Deja, Jakub Witek (73 min. Nikodem Potrac), Wojciech Łuczak (63 min. Wojciech Fadecki), Janusz Surdykowski (85 min. Dawid Retlewski)

Sokół Ostróda: Paweł Rabin - Jan Flak, Ernest Dzięcioł (80 mi. Dominik Urban), Mateusz Bondarenko, Filip Dymerski, Jakub Żyznowski, Patryk Skórecki (75 min. Ernest Słupski), Jakub Chojnowski (46 min. Filip Michalski), Kamil Kurowski (75 min. Krystian Faltyński), Arturo Lias (71 min. Gian Mendez), Sebastian Rugowski