Radomiak Radom pokonał GKS Tychy 2-1 (1-0) w 1. Kolejce Fortuna 1 liga. Strzelcami bramek dla beniaminka byli Damian Nowak i Meik Karwot. Dla przyjezdnych z rzutu karnego bramkę zdobył Łukasz Grzeszczyk.

W 4. minucie goście mogli otworzyć wynik spotkania. Na boisku beniaminka w Radomiu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Łukasza Grzeszczyka do główki doszedł Mateusz Piątkowski. Nowy napastnik tyszan nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy, który wybił na rzut rożny.

W 16. minucie Damian Nowak otworzył wynik spotkania i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Damian Jakubik wszedł w pole karne prawej strony i dograł do Damiana Nowaka, który pewnym strzałem pokonał Konrada Jałochę.

W 27. minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Grzeszczyk. Pomocnik gości próbował zaskoczyć bramkarza. Artur Haluch interweniował fenomenalnie. Do odbitej piłki doskoczył Piątkowski, ale i tym razem lepiej zachował się bramkarz beniaminka Fortuna 1 ligi.

W 54. minucie bardzo mocne bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Rafała Makowskiego. Fenomenalną interwencją popisał się bramkarz tyszan.

W 64. minucie Łukasz Grzeszczyk zdecydował się na wejście indywidualne w pole karne. Został w nim w nieprzepisowy sposób zatrzymany przez jednego z zawodników Radomiaka Radom. Sędzia odgwizdał rzut karny.

W 65. minucie do piłki podszedł sam poszkodowany uderzając mocno i precyzyjnie nie dając szans bramkarzowi, doprowadzając do wyrównania.

Tylko 5. minut trwała radość gości z doprowadzenia do remisu. W 70. minucie Meik Karwot. Niemiec wykorzystał piłkę która wypadła z pola karnego i uderzeniem z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi - wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W 84. minucie Maciej Górski mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny. Były napastnik Korony Kielce mógł podać do lepiej ustawionego kolegi, który miał przed sobą tylko pustą bramkę, ale zaczął się bawić z bramkarzem i zmarnował dogodną okazję.

RADOMIAK RADOM - GKS TYCHY 2-1 (1-0)

1-0 Damian Nowak (16.)

1-1 Łukasz Grzeszczyk (65.) karny

2-1 Meik Karwot (70.)

Radomiak Radom: Haluch - Jakubik, Cichocki, Pietrzyk, Abramowicz - Leândro (90. Adam Banasiak), Kaput, Karwot, Makowski, Michalski (78. Patryk Mikita) - Nowak (62. Maciej Górski).

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk (55. Jakub Piątek), Kallaste - Połap (46. Kacper Piątek), Krišto, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki (85. Dawid Kasprzyk) - Piątkowski.

żółte kartki: Leândro - Połap, Biernat, Kallaste, Grzeszczyk. sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

widzów: 4 030