Radomiak Radom przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-3 (0-1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 13. Kolejki Fortuna 1 ligi. Chorwacki napastnik gości  Marko Roginić trafił do siatki rywala po raz 6. w tym sezonie.

W 19. minucie dobra akcja lewą stroną pomknął Łukasz Sierpina, który dograł na nadbiegającego Marko Roginicia, tam o centymetry minął się Chorwat, piłka jednak trafiła do Karola Danielaka, który wystawił piłkę swojemu koledze. Piłka ostatecznie padła łupem bramkarza gospodarzy.

W 22. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Łukasz Sierpina wykorzystał gapiostwo obrońców Radomiaka Radom. Zza pleców wyskoczył Roginić. Chorwat podciął piłkę nad interweniującym Mateuszem Kochalskim wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W 25. minucie goście próbowali pójść za ciosem. Jakub Bieroński miękkim podaniem skierował piłkę do Adriana Rakowskiego, który w dobrej sytuacji pomylił się o milimetry.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy piłkarze Radomiaka Radom  pognali z kontrą. Mateusz Michalski dograł do kończącego akcję Leândro, który nieznacznie się pomylił.

W 50. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Chorwacki napastnik “Górali” przejął piłkę od jednego z zawodników radomskiej drużyny. Po opanowaniu piłki podał w kierunku Łukasza Sierpiny, a kapitan bielszczan pewnym uderzeniem pokonał bramkarza.

W 65. minucie przyjezdni stworzyli sobie kolejną groźną okazję do strzelenia kolejnej bramki. Rafał Figiel uruchomił Sierpinę, który spróbował dogrania w pole karne, tam dobrze odnalazł się Alesander Komor, ale minął się z piłką.

W 73. minucie Damian Nowak zdobył bramkę kontaktową dla gospodarzy. Wykorzystał szybką akcję. Piłka trafiła do zamykającego sytuację napastnika, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do pustej siatki.

W 3. minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy. Rafał Figiel uruchomił Ivána Martína. Hiszpański napastnik urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam bez problemów trafił do siatki. Ustalając wynik spotkania.

RADOMIAK RADOM - PODBESKIDZIE B-B 1-3 (0-1)

0-1 Marko Roginić (22.)

0-2 Łukasz Sierpina (50.)

1-2 Damian Nowak (73.)

1-3 Iván Martín (90.+)

Radomiak Radom: Kochalski - Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Abramowicz - Michalski (61. Damian Nowak), Karwot (83. Adam Banasiak), Makowski, Leândro, Mikita - Górski (46. Michał Kaput).

Podbeskidzie B-B: Leszczyński - Jaroch, Osyra, Komor, Modelski - Danielak (78. Iván Martín), Figiel, Bieroński (67. Mateusz Sopoćko), Rakowski, Sierpina (90. Damian Hilbrycht) - Roginić.

żółte kartki: Abramowicz, Nowak, Banasiak - Sierpina sędzia: Paweł Malec (Łódź) widzów: 3 885