Jagiellonia Białystok pokonała Odrę Opole 2-0. Tym samym zawodnicy z Podlasia meldują się w półfinale Pucharu Polski.

W pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć lekką dominację drużyny Odry Opole. Pierwszoligowi zawodnicy stworzyli również więcej okazji niż ekstraklasowicz Jagiellonia Białystok. Po mimo dość odważnej grze Odry w pierwszej części zawodnicy nie potrafili otworzyć wyniku meczu. To samo było po stronie drużyny z Podlasia. Gospodarze stworzyli sobie dziewięć okazji bramkowych za to Jagiellonia jedynie trzy. Arbiter zaprosił zawodników na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Druga część rozpoczęła się lepiej dla gości. Zaczęli coraz śmielej radzić sobie pod bramką rywali z Opola. Co prawda więcej akcji bramkowych znów miała Odra, lecz wynik tego meczu otworzyła Jagiellonia. W 73. minucie meczu Patryk Klimala zdobył bramkę dla swojej drużyny.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Ich próby były niczym waleniem głową w mur. Goście w ostatniej akcji wyszli z kontratakiem i dobili gospodarzy. Drugą bramkę w 92. minucie zdobył ponownie Klimala. Jagiellonia ostatecznie zwyciężyła spotkanie pucharowe w Opolu. Tym samym goście meldują się w półfinale Pucharu Polski.

ODRA OPOLE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-2 (0-0)

0-1 Patryk Klimala (73.)

0-2 Patryk Klimala (92.)

Odra Opole: Krysiak - Mikinić, Baranowski, Szota, Brysilo, Rybicki (51. Janus) Niziołek, Trojak, Czyżycki (74. Czyżycki), Bonecki (63. Blanik), Martin.

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Kadlec, Runje, Mitrović, Guiherme, Kwiecień (82. Scepović), Romańczuk, Novikovas, Poletanović (69. Pospisil), Kostal (72. Bodvarsson), Klimala.

Żółte Karki: Moder - Kadlec, Kostal, Kwiecień, Runje. Sędzia: Krzysztof Jakubik. Widzów: 3897.