Zespół dowodzony przez Łukasza Beretę w świetnym stylu pożegnał się z własnymi kibicami. Chorzowianie na swoim stadionie rozbili beniaminka, aplikując mu aż siedem bramek.

Piłkarze Ruchu Chorzów chcieli się w dobrym stylu pożegnać ze swoim domem przy ulicy Cichej 6. Sympatycy Niebieskich wraz drużyną nie brali pod uwagę innego scenariusza niż wygrana. Miejscowi szybko przeszli od słów do czynów i już w 6. minucie Mariusz Idzik otworzył worek z bramkami, pokonując Kacpra Majchrowskiego.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bowiem zaledwie dziewięć minut, a z gola cieszył się Marcin Nowacki, który w przeszłości grał w chorzowskim klubie. LZS Starowice cieszył się z tego wyniku i zaczął go bronić, jednak miejscowi nie zamierzali oddawać punktów niżej notowanej drużynie.

Kibice zgromadzeni na legendarnym obiekcie, na kolejne trafienie musieli czekać niespełna kwadrans, bowiem po tym czasie do siatki trafił Mateusz Winciersz. Tego dnia gospodarzy karcili byli piłkarze czternastokrotnego mistrza Polski i w 37. minucie na listę strzelców wpisał się Leszek Nowosielski.

Miejscowi przed przerwą zdołali zdobyć jeszcze jednego gola, a zamieszanie w polu karnym beniaminka wykorzystał Mateusz Iwan, gwarantując dobre humory kolegom. Po zmianie stron, chorzowianie włączyli piąty bieg i całkowicie zdemolowali niebiesko-czerwonych.

Strzelanie w 48. minucie rozpoczął Patryk Sikora, który do siatki trafił po stałym fragmencie. Niedługo po tym chorzowianie po raz kolejny cieszyli się z gola, jednak żaden z piłkarzy Ruchu nie trafił do siatki. Uczynił to Bartłomiej Rakowski, który pokonał własnego bramkarza.

Niebiescy kontynuowali festiwal strzelecki, nie dając szans beniaminkowi, który wyjazdu do Chorzowa raczej nie będzie miło wspominał. Kolejne gole były kwestią minut i w 71. minucie Mateusz Lechowicz trafił na 6-2. Po ponad kwadransie na listę strzelców wpisał się jeszcze Giorgi Culeiskiri, który ustalił wynik spotkania.

Ruch Chorzów - LZS Starowice 7-2 (3-2)

1-0 Mariusz Idzik (6)

1-1 Marcin Nowacki (15)

2-1 Mateusz Winciersz (29)

2-2 Leszek Nowosielski (37)

3-2 Mateusz Iwan (42)

4-2 Patryk Sikora (48)

5-2 Bartłomiej Rakowski (51-samobójcza)