"Czarne koszule" zaskakująco przegrały przed własną publicznością 1:2 (0:1) z Mamrami Giżycko w spotkaniu 13. kolejki 3 ligi grupy I.

W 13. kolejce spotkań 3 ligi, do Warszawy na Ul. Konwiktorską 6 przyjechała drużyna z dolnej części tabeli - Mamry Giżycko. Polonia Warszawa, która w tym sezonie dobre występy przeplata gorszymi, upatrywana była w roli faworyta tego starcia.

Początek spotkania przyniósł wyrównaną batalię pomiędzy oboma zespołami, optyczną przewagę można by przypisać gospodarzom, choć nie potrafili oni jednak udokumentować swojej przewagi. Brak konkretów zemścił się na "Czarnych Koszulach", bowiem w 36. minucie goście wyszli na prowadzenie, Szymon Łapiński strzałem z dalszej odległości umieścił piłkę w okienku bramki Michała Brudnickiego

Polonia musiała zacząć gonić wynik, ale to goście mieli okazję przed przerwą, aby podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Brudnickim znalazł się jeden z piłkarzy z Giżycka, dobra interwencja goalkeepera połączona z czujnością Rafała Kiczuka, który wybił piłkę z linii bramkowej, pozwoliła uchronić Polonię przed utratą kolejnej bramki.

W 55. minucie przyszła szansa na wyrównanie, po kotle w polu karnym gości piłkę z przed własnej bramki wybił defensor, a w kontynuacji akcji strzał głowa Rafała Kiczuka, na poprzeczkę sparował bramkarz Maciej Woźniak

Wyrównanie przyszło po godzinie, pierwszy strzał Marcina Pieńkowskiego został wybroniony, ale piłka spadła pod nogi Marcina Kluski, który po długim słupku dał wyrównanie.

Radość nie trwała długo, dwie minuty później goście odpowiedzieli ponownie za sprawą Szymona Łapińskiego.

Porażka Polonii sprawiła, że liderująca Legionovia zaczęła zostawiać w tyle resztę stawki a jej przewaga punktowa zaczęła się zwiększać.

Polonia Warszawa - Mamry Giżycko 1:2 (0:1)

36' 0:1 Łapiński

60' 1:1 Kluska

62' 1:2 Łapiński

Polonia Warszawa: Brudnicki - Mikołajewski, Kiczuk, Jarosz, Pazio, Piątek, Mosiejko, Kluska, Niewiarowski, Paczuk, Pieczara

Mamry Giżycko: Woźniak- Broź, Drężek, Kuriata, Swiderski, Rutkowski, Mroczkowski, Bucio, Łapiński, Wiszniewski, Drażba