Legia Warszawa przegrała z Pogonią Szczecin 1-2 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 1. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 9. minucie Luquinhas stanął oko w oko z bramkarzem Portowców. Brazylijski napastnik gospodarzy za długo zwlekał z  oddaniem strzału i wślizgiem został zablokowany przez Ricardo Nunesa.

W 10. minucie odpowiedziała Pogoń Szczecin. Do piłki dośrodkowanej z lewej strony przez Ikera Guarrotxene doszedł Adam Buksa, młody napastnik przyjezdnych uderzył głową. Z uderzeniem poradził sobie bramkarz  gospodarzy sparując na rzut rożny.

W 11. minucie znowu było gorąco pod bramką Radosława Majeckiego. Najpierw piłka po uderzeniu trafiła w słupek, a dobitka została przeniesiona przez bramkarza nad poprzeczką.

W 53. minucie Mateusz Praszelik technicznie uderzył na bramkę Dante Stipica, chorwacki bramkarz debiutujący w barwach Pogoni Szczecin wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 58. minucie wynik spotkania otworzył Sandro Kulenović młody napastnik warszawskiej drużyny wykorzystał dośrodkowanie Valeriane Gvili, który wykonywał rzut rożny. Chorwat oddał sprytny strzał i zaskoczył bramkarza Portowców.

Tylko 2. minuty prowadzeniem cieszyli się Legioniści. W 61. minucie Zvonimir Kožulj podał prostopadle do Adama Buksy, który wpadł w pole karne. Uprzedził przeciwnika i płaskim strzałem pokonał bramkarza, wyrównując stan meczu.

W 67. minucie ponownie bardzo dobrą interwencją wykazał się Dante Stipica. Bardzo dobrą piłkę w pole karne wrzucić Arvydas Novikovas. Futbolówka trafiła do Marko Vešovica, a ten głową chciał pokonać bramkarza.

W 73. minucie Valeriane Gvilia uderzył na dalszy słupek, gdzie bramkarz odbił do boku. Po miękkiej wrzutce Gruzin głową nie trafił w bramkę.

W 83. minucie na prowadzenie wyszli Portowcy. Najlepszy w zeszłym sezonie piłkarz szczecińskiej drużyny Zvonimir Kožulj wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Bośniak miał bardzo dużo miejsca w polu karnym, by huknąć pod poprzeczkę. Wykończył kontrę drużyny Kosty Runjaicia.

LEGIA WARSZAWA - POGOŃ SZCZECIN 1-2 (0-0)

1-0 Sandro Kulenović

1-1 Adam Buksa (61.)

1-2 Zvonimir Kožulj (84.)

Legia Warszawa: Majecki - Stolarski, Rémy, Wieteska, Jędrzejczyk - Vešović, Jodłowiec (82. André Martins), Gvilia, Praszelik (68. Carlitos), Luquinhas (62. Arvydas Novikovas) - Kulenović.

Pogoń Szczecin: Stipica - Stec, Triantafyllópoulos, Zech, Nunes (76. Jakub Bartkowski) - Kowalczyk, Drygas, Podstawski, Kožulj, Guarrotxena (62. Marcin Listkowski) - Buksa (90. Soufian Benyamina).

żółte kartki: Luquinhas, Gvilia - Kožulj,Triantafyllopoulos sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)   widzów: