Zagłębie Lubin przegrało z Pogonią Szczecin 2-3 (2-2) w drugim dzisiejszym meczu 31. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W dzisiejszym spotkaniu sędzia Artur Aluszyk ze Szczecina podyktował trzy rzuty karne.

W 7. minucie bardzo dobrze w ten mecz weszli gospodarze. Damjan Bohar wykorzystał niepewną interwencję bramkarza Pogoni Szczecin Jakuba Bursztyna. Słoweniec umieścił piłkę w siatce.

Tylko 4. minuty gospodarze cieszyli się z prowadzenia. W 11. minucie Zvonimir Kožulj precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Konrada Forenca wyrównując stan meczu.

W 15. minucie znajdującego się na 5. metrze Adama Buksę faulował Patryk Tuszyński. Zdaniem arbitra napastnik Miedziowych zagrał nieprawidłowo.

W 17. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kamil Drygas pomocnik Portowców uderzył w sam środek bramki. Bramkarz gospodarzy nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

W 19. minucie faulowany w polu karnym był Bartłomiej Pawłowski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Filip Starzyński, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi drużyny przyjezdnej. Wyprowadzając w 20 minucie zespół na prowadzenie.

W 31. minucie po raz trzeci w tym meczu został podyktowany rzut karny. Piłkę ustawioną na wapnie uderzył precyzyjnie Adam Buksa wyrównując stan meczu.

W 77. minucie Kamil Drygas wyprowadził Portowców na prowadzenie. Pomocnik drużyny Kosty Runjaicia zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Futbolówka wpadła w samo okienko bramki Konrada Forenca.

1-0 Damjan Bohar (7.)

1-1 Zvonimir Kožulj (11.)

2-1 Filip Starzyński (20.) karny

2-2 Adam Buksa (31.) karny

2-3 Kamil Drygas (77.)

Zagłębie Lubin:  Forenc - Kopacz, Dąbrowski, Oko, Balić - Pawłowski, Jagiełło, Slisz, Starzyński, Bohar (73. Alan Czerwiński) - Tuszyński.

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Bartkowski, Walukiewicz, Malec, Matynia (88. Iker Guarrotxena) - Stec, Kožulj, Podstavski, Drygas, Kowalczyk (68. Santeri Hostikka) - Buksa (81. Soufian Benyamina).

żółte kartki: Kopacz- Stec sędzia:Artur Aluszyk (Szczecin)  widzów: 4 311