Podopieczni Kosty Runjaica nie zatrzymują się i pokonali Wisłę Kraków w sentymentalnym dla Macieja Stolarczyka starciu. W końcówce Vullnet Basha dał nadzieję Wiśle zdobywając dwie bramki w trzy minuty.

Pierwsza dogodna sytuacja w tym meczu miała miejsce w 8. minucie, kiedy to jeden z piłkarzy Pogoni Szczecin oddał groźny strzał na bramkę Mateusza Lisa. Futbolówka jednak odbiła się tylko od poprzeczki. Podopieczni Macieja Stolarczyka szukali otwierającego trafienia, jednak Portowcy dobrze prezentowali się w defensywie.

Chwilę później przyjezdni cieszyli się z bramki, której autorem był Radosław Majewski. W 25. minucie dobrym uderzeniem zrewanżował się Sławomir Peszko i niewiele brakło by pomocnik Wisły Kraków cieszył się z wyrównania.

Cztery minuty później jednak Maciej Sadlok faulował w polu karnym i sędzia Szymon Marciniak podyktował jedenastkę. Okazję pewnie wykorzystał Kamil Drygas i było już 0-2. Gospodarze mimo dwubramkowej straty nadal atakowali, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki Łukasza Załuski.

Po zmianie stron szybko na 0-3 podwyższył Iker Guarrotxena i wydawałoby się że jest już po meczu. Miejscowi jednak nie odpuszczali i nadal szukali choć honorowej bramki. Trener Wisły w 60. minucie poszedł na całość i dokonał trzech zmian za jednym zamachem.

Biała Gwiazda szukała aż w końcu znalazła w 86. minucie trafienie na 1-3 autorstwa Vullneta Bashy. Trzy minuty później ten sam piłkarz strzelił bramkę kontaktową, czym dał nadzieje na przynajmniej punkt gospodarzy. Ostatecznie jednak Pogoń wytrzymała ciśnienie i po nerwowej końcówce pokonała gospodarzy 2-3.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2-3 (0-2)

0-1 Radosław Majewski (22)

0-2 Kamil Drygas (32)

0-3 Iker Guarrotxena (49)

1-3 Vullnet Basha (86)

2-3 Vullnet Basha (89)

Wisła Kraków: Lis – Pietrzak, Wasilewski, Sadlok, Palcić (61. Burliga) – Plewka (60. Savičevič), Basha – Peszko, Wojtkowski, Błaszczykowski – M. Kolar (60. Drzazga)

Pogoń Szczecin: Załuska – Nunes, Walukiewicz, Malec, Bartkowski – Kozulj (87. Hostikka), Podstawski (90. Fojut) – Majewski, Drygas, Guarrotxena (83. Delew) – Buksa