Pogoń Szczecin przegrała z Zagłębiem Lubin 0-3 (0-1) w pierwszym niedzielnym meczu 25. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 18. minucie otwarcie wyniku. Mariusz Malec niefortunnie wybił piłkę. Ta spadła pod nogi Filipa Starzyńskiego. Popularny Figo uderzył. Do piłki wybitej przez bramkarza Pogoni Szczecin doszedł Damjan Bohar, minął dwóch rywali uderzył i trafił.

W 26. minucie Zvonimir Kožulj zacentrował w pole karne, gdzie na uderzenie zdecydował się Mariusz Malec, ale piłka po nodze przeciwnika wyszła na rzut rożny.

W 27. minucie chciało odpowiedzieć Zagłębie. Bartłomiej Pawłowski wyszedł na czystą pozycję minął przeciwnika wpadł w pole karne. Jego uderzenie wybronił bez problemów Łukasz Załuska.

W 29. minucie bardzo zagranie z prawej strony do którego doszedł Radosław Majewski. Przyjął piłkę w powietrzu, po czym uderzył, ale Konrad Forenc zdołał wybić na rzut rożny.

W 36. Minucie goście szybko rozegrali rzut wolny. Piłka z głębi boiska trafiła do Patryka Tuszyńskiego. Napastnik „Miedziowych” minął Mariusza Malca i Adama Walukiewicza i zewnętrzną częścią stopy próbował trafić do siatki. Piłka po uderzeniu minimalnie przeszła obok słupka.

W 64. minucie kontra w wykonaniu przyjezdnych zakończyła się faulem Ricardo Nunesa na Patryku Tuszyńskim w polu karnym. Sędzi wskazał na jedenasty metr.

W 69. minucie zabójczą kontrę w wykonaniu przyjezdnych wykończył Patryk Tuszyński. Bartłomiej Pawłowski podał do Bohara, który dośrodkował piłkę po ziemi spod linii końcowej. W polu karnym obrońców zmylił Starzyński. Piłka trafiła do Tuszyńskiego, a ten podwyższył wynik spotkania.

W 86. minucie Filip Starzyński podszedł do piłki ustawionej około 20. metra. Posłał piłkę w kierunku bramki, ta szybowała w kierunku okienka bramki, obiła tylko poprzeczkę.

POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE LUBIN 0-3 (0-1)

0-1   Damjan Bohar (18.)

0-2   Filip Starzyński (65.) karny

0-3   Patryk Tuszyński (69.)

Pogoń Szczecin: Załuska - Bartkowski, Walukiewicz, Malec, Nunes (71. Hubert Matynia) - Guarrotxena (55.  Sebastian Kowalczyk), Podstawski (62. Adrian Benedyczak), Drygas, Kožulj, Majewski - Buksa.

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Dąbrowski, Guldan, Balić - Pawłowski, Slisz (46. Jakub Tosik), Poręba, Starzyński, Bohar (89.Daniel Dziwniel) - Tuszyński (83. Patryk Szysz).

żółte kartki: Podstawski, Nunes, Benedyczak, Drygas - Kopacz, Dąbrowski, Balić

sędzia: Paweł Gil (Lublin) widzów: 15 319