Podopieczni Krzysztofa Brede ograli jednego z kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy. Górale strzelili mielczanom cztery gole i wskoczyli na pozycję wicelidera.

Pierwszą bardzo korzystną akcję stworzyli sobie piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, a dośrodkowywał Łukasz Sierpina, lecz nikt nie zdołał odebrać futbolówki. Po chwili Marko Roginic dogrywał do Tomasza Nowaka, lecz ten chciał odegrać do chorwackiego napastnika, ale zrobił to zbyt mocno.

Długo nie trzeba było czekać na rewanż PGE Stali Mielec, która zrobiła to na tyle dobrze że zdobyła bramkę. W polu karnym znalazł się Adrian Paluchowski, który wykorzystał błąd Martina Polacka i skierował piłkę do siatki. Mielczanie chcieli pójść za ciosem, aby zdobyć kolejną bramkę i trochę uspokoić spotkanie.

Górale jednak nie poddawali się i szukali wyrównującego trafienia. W 35. minucie gospodarze mieli rzut wolny, który pewnie na bramkę zamienił Karol Danielak. Po chwili bielszczanie mogli wyjść prowadzenie, jednak w ostatniej chwili strzał Tomasza Nowaka został zablokowany.

Mielczanie jednak nie chcieli być dłużni i po uderzeniu z rzutu wolnego, w najlepszej sytuacji znalazł się Adrian Paluchowski, który minimalnie się pomylił. Szybko po zmianie doskonałą okazję miał bardzo aktywny tego dnia Karol Danielak, ale jego strzał z trudem wybronił Seweryn Kiełpin.

Po chwili piłkarze Podbeskidzia wyszli z kontrą, jednak trochę się w tym pogubili i ostatecznie do niczego nie doszło. Bielszczanie nadal napierali i w 62. minucie Filip Modelski w polu karnym zagrywał do Karola Danielaka, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gospodarzom nadal było mało i dziesięć minut później gola na 3-1 zdobył nie kto inny jak Karol Danielak, który tym samym skompletował hat-tricka. Piłkarze Krzysztofa Brede byli stroną dominującą w drugiej części meczu.

Ostatni akcent spotkania miał miejsce w 90. minucie, kiedy to wprowadzony chwile wcześniej Ivan Martin ustalił rezultat spotkania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE Stal Mielec 4-1 (1-1)

0-1 Adrian Paluchowski (11)

1-1 Karol Danielak (35)

2-1 Karol Danielak (62)

3-1 Karol Danielak (72)

4-1 Ivan Martin (90)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak (87. Ivan Martin), Sieracki, Figiel, T. Nowak, Sierpina (90. Rzuchowski) – Roginic

PGE Stal Mielec: Kiełpin – Olszewski, Urbańczyk, Dobrotka, Gettinger – Tomasiewicz, Bielak, Solijc, B. Nowak (67. Mak), Janoszka (55. Prokic) – Paluchowski (70. Barisic)