Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 2-1 (1-1) w drugim sobotnim meczu 21. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Debiutanckiego gola zdobył rumuński pomocnik Pasów Sergiu Hanca.

W pierwsze 15. minut spotkania zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Michała Probierza. Nie pozwalając rozwinąć skrzydeł w akcjach ofensywnych drużynie Piasta Gliwice.

W 22. minucie Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie. Mateusz Mak podał do wbiegającego w pole karne Martina Konczkowskiego, który zdołał dośrodkować. Niepewnie interweniował Oleksij Dytiatjew. Najlepiej w zamieszaniu zachował się Jorge Felix, który zewnętrzną częścią stopy wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 37. minucie piłkarze Cracovii doprowadzili do wyrównania. Do piłki ustaawionej na 25. metrze bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w samo okienko Airam Cabrera to piąte trafienie hiszpańskiego napastnika w tym sezonie.

W 39. minucie Piast Gliwice mógł odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób. W zamieszaniu w polu karnym lepszy od Toma Heteleya był Michał Helik wybił piłkę.

W 40. minucie piłkarze Cracovii stworzyli kolejną dogodną okazję. Nowy zawodnik "Pasów" Sergiu Hanca z 14. metrów trafił w sam środek bramki wprost do koszyczka Frantiska Placha.

Dziesięć minut później Sergiu Hanca wykończył kombinacyjną akcję gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Cabrery, który wycofał piłkę na 14. do nadbiegającego Rumuna.Ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W 51. minucie Mikkel Kirkeskov mógł doprowadzić do wyrównania. Duńczyk zdecydował się na dośrodkowanie, piłka po tym zagraniu ostemplowała poprzeczkę.

W 57. minucie Michał Helik w pełnym biegu dośrodkował z prawej strony. Do futbolówki doszedł Airam Cabrera, ale uderzył bardzo niecelnie.

Piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem Mateusz Wdowiak w sytuacji sam na sam trafił wprost w interweniującego Frantiska Placha.

W doliczonym czasie gry gliwiczanie mieli idealną okazję do wyrównania. Piłka posłana z narożnika boiska spadła wprost na nogę Patryka Dziczka, który bez wahania uderzył, ale nie skierował piłki do siatki.

CRACOVIA - PIAST GLIWICE 2-1 (1-1)

0-1 Jorge Felix (22.)

1-1 Airam Cabrera (37.)

2-1 Sergiu Hanca (50.)

Cracovia: Peškovič - Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak - Hanca (74. Bojan Cecarić), Dąbrowski (68. Milan Dimun), Gol, Budziński (83. Javi Hernandez), Wdowiak - Airam Cabrera.

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mak (74. Aleksander Jagiełło), Hateley (82. Patryk Sokołowski), Dziczek, Valencia, Felix - Papadopulos (68. Piotr Parzyszek).

żółte kartki: - Papadopulos, Sedlar, sędzia: Wojciech Myć (Lublin), widzów: 5 683