Gliwiczanie pod wodzą Waldemara Fornalika przegrali z białoruską ekipą po golach w końcówce meczu i teraz zagrają w eliminacjach do Ligi Europy. Honorową bramkę zdobył wychowanek Popradu Muszyna.

Od początku spotkania do ataku ruszyli piłkarze BATE Borysów, którzy od początku postawili wszystko na jedną kartę, dążyli do otworzenia wyniku. Piast Gliwice grał jednak mądrze w obronie i utrzymywał się przy piłce.

Białoruska ekipa nie odpuszczała i nadal stwarzała groźne sytuacje pod bramką Mistrza Polski, lecz ten oddalał zagrożenie. W 12. minucie groźnie na bramkę uderzał Jasse Tuominen, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku.

Pięć minut później jeden z piłkarzy gospodarzy podał do Martina Konczkowskiego, lecz akcję w ostatniej chwili przerwali goście. Co się odwlecze to nie uciecze i w 21. minucie po dośrodkowaniu Jorge Felixa, Jakub Czerwiński głową wpakował piłkę do siatki i było 1-0.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem, jednak golkiper BATE był na posterunku. Białorusini byli w ciężkiej i sytuacji wyrównującej bramki, lecz Piast bronił swojej twierdzy. W 38. minucie przyjezdni mogli wyrównać, ale w porę interweniował Mikkel Kirkeskov. Pięć minut później podwyższyć mogli gliwiczanie, ale Piotr Parzyszek spudłował.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron Piastunki co raz odważniej atakowali i starali się podwyższyć prowadzenie, aby uspokoić sobie mecz.

W 80. minucie niepotrzebnie w polu karnym faulował Frantisek Plach i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Hervaine Moukam i było 1-1. Bramka tak ożywiła białoruską ekipę, która szybko chciała iść za ciosem i przybliżyć się do kolejnej rundy.

BATE swój cel szybko zrealizowało i po pięciu minutach Zakhar Volkov wykorzystał zamieszanie pod bramką Piasta i wpakował piłkę do siatki. Gliwiczanie byli w bardzo ciężkiej sytuacji, a BATE zaczęło się rozkręcać i bardzo często przebywało pod polem karnym gospodarzy.

Piast jeszcze próbował, ale miał zbyt mało czasu zdobycie dwóch goli i wynik już nie uległ zmianie.

Piast Gliwice - BATE Borysów 1-2 (1-0)

1-0 Jakub Czerwiński (23)

1-1 Hervaine Moukam (82)

1-2 Zakhar Volkov (87)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (83. Gerard Badía), Patryk Dziczek, Tom Hateley, Joel Valencia, Jorge Felix - Piotr Parzyszek

BATE Borysów: Anton Cziczkan - Aleksiej Rios, Zakhar Volkow, Slobodan Simovic, Aleksandar Filipovic - Maksim Skawysz, Jewgienij Bieriozkin (75. Hervaine Moukam), Jewgienij Jabłonskij, Dmitrij Baga, Igor Stasiewicz - Jasse Tuominen (57. Nemanja Milić)

Żółte kartki: Plach - Jabłonskij

Sędziował: Antti Munukka (Finlandia).