Piast Gliwice wygrał z Wisłą Płock 1-0 (1-0) w pierwszym niedzielnym meczu 5. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Parzyszek. To premierowy gol napastnika gliwiczan w tym sezonie. Wisła Płock po raz pierwszy zagrała  pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego.

W 6. minucie akcję prawym skrzydłem przeprowadzili miejscowi. Bartosz Rymaniak zwiódł przeciwnika, dośrodkował piłkę. Ta trafiła do Piotra Parzyszka który uderzył z pierwszej piłki, ale ten strzał został zablokowany przez obrońcę Nafciarzy i wyszła na rzut rożny.

W 9. minucie etatowy wykonawca stałych fragmentów gry w Wiśle Płock Dominik Furman zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

W 13. minucie ponownie do głosu doszli gospodarze Jakub Holúbek zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, choć w pierwszej chwili wydawało się że nie opanuje piłki. Wrzucił ostrą piłkę w pole karne, tam Parzyszek uderzył z woleja. Piłka po tym uderzeniu trafiła w głowę Alana Urygę i poszybowała nad bramką.

W 32. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Bartosz Rymaniak odzyskał piłkę pod polem karnym zagrał do Parzyszka, który płaskim uderzeniem pokonał Thomas Dähne. To było premierowe trafienie w tym sezonie napastnika gliwiczan.

W 45. minucie z rzutu rożnego z prawej strony boiska gospodarze stworzyli groźną okazję. Piłka trafiła na dalszy słupek do Parzyszka, który głową zagrał do Uroša Koruna, który też głowa przeniósł nad poprzeczką.

W 54. minucie Mateusz Szwoch zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka poszybowała obok bramki.

W 74. minucie piłka wylądowała w bramce gospodarzy. Giorgi Merebashvili wykorzystał sytuację sam na sam, wcześniej jednak był na pozycji spalonej.

W 80. minucie dobre uderzenie sprzed pola karnego Damiana Rasaka, odbija piłkę do boku František Plach, dobiegł do dobitki Szwoch, ale ponownie obronił goalkeeper Piasta.

PIAST GLIWICE - WISŁA PŁOCK 1-0 (1-0)

1-0 Piotr Parzyszek (32.)

Piast Gliwice: Plach - Korun, Huk (84. Gerard Badía), Kirkeskov - Rymaniak, Sokołowski, Hateley, Milewski, Félix, Holúbek (80. Tomasz Mokwa) - Parzyszek (72. Dominik Steczyk).

Wisła Płock: Dähne - Rzeźniczak, Marcjanik, Uryga, Michalski (85. Olaf Nowak) - Ricardinho (72. Suad Sahiti), Rasak, Szwoch, Furman, Merebashvili - Zawada (46. Grzegorz Kuświk).

żółte kartki: Huk - Rzeźniczak, Szwoch  sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) widzów: 3 779