Piast Gliwice wygrał 4-0 (1-0) z Lechem Poznań w najciekawszym piątkowym meczu 22. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W doliczonym czasie gry kapitan Lecha Pedro Tiba nie wykorzystał rzutu karnego.

W 20. minucie Jorge Felix próbował pokonać bramkarza. Piłka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek i pozostała na placu gry.

W 31. minucie Piotr Parzyszek otworzył wynik spotkania. Wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska od Martina Konczkowskiego. Napastnik gliwiczan wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do siatki.

W 53. minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym  zachował się Jorge Felix. Wydawało się, że uda się gościom wybić piłkę sprzed własnej bramki. Robili to nieudolnie co wykorzystał hiszpański napastnik Piasta.

W 57. minucie była szansa na kolejną bramkę dla gospodarzy. Joel Valencia uderzył z woleja na dalszy słupek. Piłka odbiła się od słupka i wyszła za boisko.

W 66. minucie Mikkel Kirkeskov uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego tuż nad głowami zawodników ustawionych w murze. Umieścił piłkę w bramce. Podwyższając prowadzenie podopiecznych Waldemara Fornalika.

W 70. minucie Joel Valencia wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Piłka poszybowała do Piotra Parzyszka, ten głową odegrał do Ekwadorczyka, który szczupakiem pokonał Jasmina Buricia.

W doliczonym czasie gry kapitan Lecha Pedro Tiba podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze. Portugalczyk nie wykorzystał swojej szansy. František Plach wyczuł intencje strzelającego.

PIAST GLIWICE - LECH POZNAŃ 4-0 (1-0)

1-0 Piotr Parzyszek (31.)

2-0 Jorge Felix (53.)

3-0 Mikkel Kirkeskov (66.)

4-0 Joel Valencia (70.)

W 90. minucie Pedro Tiba (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (František Plach obronił).

Piast Gliwice: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Konczkowski, Hateley, Dziczek, Valencia (84. Tomasz Jodłowiec), Felix (87. Gerard Badía) - Parzyszek (75. Michal Papadopulos).

Lech Poznań: Burić - Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Kostewycz - Klupś (61. Kamil Jóźwiak), Trałka, Tiba, Jevtić (61. Maciej Gajos), Amaral - Gytkjaer (76. Timur Żamaletdinow).

żółta kartka: Trałka sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork), widzów: 4 608