Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań 1-3 (1-2) w ostatnim sobotnim meczu 10. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 24. minucie przyjezdni wykorzystali sytuację wychodząc na prowadzenie. Kamil Jóźwiak uderzył piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

W 37. minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Martina Chudego. musieli się gospodarze wykazać w obronie. Ponownie błysnął Jóźwiak.

W 39. minucie zabrzanie doprowadzili do wyrównania. Jesús Jiménez wykorzystał prostopadłe podanie pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Pogubili się obrońcy Kolejorza płacąc najgorszą możliwą cenę.

W 43. minucie poznaniacy wyszli na prowadzenie. Tymoteusz Puchacz wziął sprawy w swoje ręce. Zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, trafił tuż przy słupku.

W 4. minucie doliczonego czasu gry. Jakub Moder wpadł w pole karne, wycofał do Christiana Gytkjæra, który dopełnił formalności ustalając wynik spotkania.

GÓRNIK ZABRZE - LECH POZNAŃ 1-3 (1-2)

0-1 Kamil Jóźwiak (24.)

1-1 Jesús Jiménez (39.)

1-2 Tymoteusz Puchacz (43.)

1-3 Christian Gytkjær (90.+)

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža - Zapolnik, Manneh (58. Filip Bainović), Ściślak (75. Ishmael Baidoo), Kopacz (53. Łukasz Wolsztyński), Jiménez - Angulo.

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Dejewski, Crnomarković, Kostevych- Jóźwiak (79. Maciej Makuszewski), Muhar, Moder, Amaral (83. Darko Jevtić), Puchacz (68. Jakub Kamiński) - Gytkjær.

żółte kartki: Bochniewicz, Jiménez   sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)