Już w najbliższy weekend rozpocznie się ostatnia kolejka fazy zasadniczej w Lotto Ekstraklasa. Drużyny wciąż walczą o miejsca w czołowej ósemce tabeli gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej.

Już w najbliższy weekend rozpocznie się ostatnia kolejka fazy zasadniczej w Lotto Ekstraklasa. Drużyny wciąż walczą o miejsca w czołowej ósemce tabeli gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej.

Przypomnijmy, że po 30. kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, w której zostanie rozegrane siedem ostatnich kolejek. W tym sezonie po zakończeniu fazy zasadniczej, dorobek punktowy drużyn nie będzie dzielony przez 2, jak miało to miejsce w ostatnich latach.


Sześć drużyn w walce o czołową ósemkę


Udziału w grupie mistrzowskiej mogą być pewne zespoły: Jagielloni Białystok, Legii Warszawa, Lecha Poznań oraz Górnika Zabrze. Natomiast różnice punktowe między piąta Wisłą Płock, a dziewiątą Arką Gdynia to zaledwie sześć punktów. To właśnie w tym przedziale tabeli dojdzie do decydujących pojedynków, które wyłonią ostateczny kształt grupy mistrzowskiej.

Trudne zadanie czeka Zagłębie Lubin zajmujące obecnie ósme miejsce. Miedziowi pokonali pierwszą w tabeli Jagiellonię a w trzydziestej kolejce spotkań czeka ich bezpośrednie starcie z Cracovią, które może być decydujące w kontekście ostatecznego układu grup.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Arkę Gdynia. Jeżeli Pomorzanie chcą awansować do grupy mistrzowskiej, muszą wygrać chociaż jeden mecz i liczyć na słabsze wyniki Cracovii oraz Zagłębia. Arka pokonała Legię w 29. kolejce spotkań, a fazę zasadniczą zakończy pojedynkiem derbowym z Lechią Gdańsk balansującą nad strefą spadkową.


Jagiellonia sięgnie po historyczne mistrzostwo?


Było miejsce trzecie. Było wicemistrzostwo z ubiegłego sezonu. Czy Ireneusz Mamrot poprowadzi Jagiellonię do historycznego sukcesu?

Choć sztuka ta nie udała się Michałowi Probierzowi, to jednak właśnie on w dużej mierze przyczynił się do stworzenia silnego zespołu, który w tym sezonie ma realne szanse na zdetronizowanie warszawskiej Legii. Do końca sezonu wciąż pozostało jednak sporo czasu, a do walki o mistrzostwo ligi może się włączyć także Lech Poznań.


Ostatnia kolejka fazy zasadniczej udzieli nam wielu odpowiedzi. Dowiemy się, z kim najlepsze zespoły będą walczyć o cenne punkty mistrzowskie. Aktualne wyniki i statystyki Lotto Ekstraklasa udostępnia nam legalny, polski bukmacher LVbet, sponsor Wisły Kraków.

Wszystkie mecze 30. kolejki Ekstraklasy odbędą się 7 kwietnia o godzinie 18:00. Będzie to ostatnie osiem spotkań fazy zasadniczej.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.