Olimpia Grudziądz wróciła na fotel lidera 3 ligi gr. II. Podopieczni Marcina Płuski w sobotę pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard, którym zaaplikowali trzy gole.

W meczu spadkowiczów z eWinner 2 ligi to Olimpia Grudziądz była stroną przeważającą i od początku mającą więcej z gry. Podopieczni Marcina Płuski byli bardzo zmotywowani, bowiem w piątek punkty straciła Kotwica Kołobrzeg i tym samym dzięki wygranej, "biało-zieloni" mogli wskoczyć na fotel lidera. Przyjezdni od razu wzięli się do roboty i w 13. minucie objęli prowadzenie, a z gola cieszył się Jakub Bojas.

Zespół z Grudziądza ani myślał się zatrzymywać i w kolejnych minutach nadal atakował, co zwiastowało kłopoty dla Błękitnych Stargard. Olimpia była tego dnia lepsza, a przede wszystkim bardziej konkretna. Przyjezdni na 2-0 trafili w 27. minucie, a do siatki trafił Krzysztof Wicki. Ekipa Macieja Sayeda starała się powalczyć w meczu z wyżej notowanym rywalem, ale ten nie zamierzał odpuszczać.

Piłkarze Olimpii w pierwszej odsłonie stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych okazji, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Po zmianie stron, nadal dominowali goście, co poskutkowało trzecim golem, a na listę strzelców wpisał się ponownie Wicki. Błękitni w kolejnych minutach próbowali zmniejszyć straty, jednak nie mogli znaleźć sposobu na gości, którzy mecz kończyli w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Kaczmarek.

Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz 0-3 (0-2)

0-1 Jakub Bojas (13)

0-2 Krzysztof Wicki (27)

0-3 Krzysztof Wicki (50)