Piłkarze Olimpii Elbląg udanie zakończyli tegoroczne zmagania w eWinner 2 lidze. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka wypunktowali dziś Wigry Suwałki, a hat-tricka ustrzelił Yan Senkevich.

Początek dzisiejszego spotkania był wyrównany, jednak z czasem do głosu doszła Olimpia Elbląg, która wypracowała sobie przewagę na murawie. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka coraz śmielej poczynali sobie na murawie, ale brakowało konkretów. Okazje miały także Wigry Suwałki, które chciały udanie zakończyć tegoroczne zmagania. Kibice nie mogli narzekać na nudę.

Miejscowi prowadzenie w tym meczu objęli w 24. minucie. Marcin Bawolik w "szesnastce" wypatrzył Yana Senkevicha, a ten umieścił piłkę w siatce. Olimpia nie zamierzała się zatrzymywać i szybko rozpoczęła poszukiwania trafienia numer dwa. Wigry starały się odpierać ataki miejscowych, ale zespół z Elbląga był konkretniejszy i chwilę przed przerwą trafił na 2-0, a na listę strzelców wpisał się Senkevich.

Olimpia nadal napierała i w doliczonym czasie gry mogła strzelić bramkę numer trzy, ale zawodnik Wigier szybko oddalił zagrożenie. W drugiej odsłonie mecz się wyrównał, a sytuacje starali się stwarzać zarówno jedni jak i drudzy. Więcej z gry mieli jednak gospodarze, którzy w 65. minucie podwyższyli na 3-0, a do siatki ponownie trafił Yan Senkevich.

Wigry w kolejnych minutach nie poddawały się i nadal walczyły o korzystny rezultat. O ten było jednak trudno, bowiem Olimpia wygrywała trzema bramkami. Ekipa z Suwałk nie dawała jednak za wygraną i w 74. minucie zdobyła gola na 3-1, którego autorem był Kamil Adamek. Elblążanie cały czas musieli się mieć na baczności, ponieważ goście dostali wiatru w żagle.

Podopieczni Grzegorza Mokrego cały czas atakowali, jednak nie mogli zbytnio znaleźć sposobu na defensywę Olimpii. Dużo więcej konkretów było natomiast po stronie zespołu z Elbląga, który w doliczonym czasie gry, zdobył gola numer cztery, a tym razem do siatki trafił Szymon Stanisławski. Ostatecznie więcej bramek w tym meczu nie odnotowano i lepsze humory po końcowym gwizdku mieli gospodarze.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 4-1 (2-0)

1-0 Yan Senkevich (24)

2-0 Yan Senkevich (42)

3-0 Yan Senkevich (65)

3-1 Kamil Adamek (74)

4-1 Szymon Stanisławski (90)

Olimpia Elbląg: Mateusz Dudek - João Guilherme (81. Bartosz Danowski), Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger (88. Sebastian Milanowski), Miłosz Kałahur - Yan Senkevich, Klaudiusz Krasa (81. Łukasz Sarnowski), Hubert Krawczun - Marcin Bawolik, Piotr Kurbiel (59. Szymon Stanisławski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Ozga (74. Kōsei Iwao), Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski - Kacper Michalski, Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (87. Robert Bartczak), Mariusz Rybicki, Kacper Zaborski (46. Denis Gojko), Patryk Mularczyk (46. Bartosz Prętnik) - Michał Żebrakowski (46. Kamil Adamek)

Żółte kartki: João Guilherme, Krasa, Wenger, Sienkiewicz, Danowski, Dudek - Adamek