Zagłębie Sosnowiec wygrało z Koroną Kielce 4-1 (1-1) w pierwszym sobotnim meczu 24. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Od 82. minuty piłkarze Korony Kielce grali w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ivana Marqueza.

W 19. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze. Žarko Udovičić  przechwycił piłkę w środku pola. Kapitalnym podaniem uruchomił Olafa Nowaka. Młody napastnik sosnowiczan był minimalnie szybszy od Michała Miśkiewicza i lobując bramkarza Korony Kielce skierował piłkę do siatki.

W 35. minucie faulowany w polu karnym Zagłębia Sosnowiec był Wato Arveladze. Arbiter dzisiejszego spotkania wskazał na wapno.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Elia Soriano. Pewnym strzałem po ziemi w kierunku prawego słupka bramki umieścił piłkę w siatce. Intencje strzelającego wyczuł Lukáš Hroššo, strzał był na tyle precyzyjny, że piłka przekroczyła linię bramkową.

W 53. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Bardzo źle w defensywie zachowali się kielczanie. Szymon Pawłowski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Žarko Udovičicia, a ten pewnym strzałem z pola karnego pokonał Miśkiewicza.

W 57. minucie sosnowiczanie podwyższyli prowadzenie. Krótko rozegrali rzut rożny. Sebastian Milewski zdecydował się na wrzutkę przed bramkę gdzie wypatrzył Giorgiosa Mygasa, a ten mocnym uderzeniem trafił do bramki.

Od 82. minuty przyjezdni musieli sobie radzić bez Ivana Marqueza, który obejrzał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę. Hiszpan w brutalny sposób potraktował Žarko Udovicicia i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

W doliczonym czasie gry kolejne krótkie rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy. Sebastian Milewski zbiegł do linii końcowej i uderzył z ostrego kąta. Piłkę odbił Miśkiewicz, ale z dobitką Patrika Mraza nie miał szans.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - KORONA KIELCE 4-1 (1-1)

1-0 Olaf Nowak (19.)

1-1 Elia Soriano (35.) karny

2-1 Žarko Udovičić  (53.)

3-1 Giorgios Mygas (57.)

4-1 Patrik Mraz (90+)

Zagłębie Sosnowiec: Hroššo - Mýgas (90. Michael Heinloth), Polczak, Tóth (46. Mateusz Cichocki), Mráz - Nawotka (89. Giorgi Iwaniszwili), Greššák, Milewski, Pawłowski, Udovičić - Nowak.

Korona Kielce: Miśkiewicz - Rymaniak, Márquez, Kovačević, Bjelica - Pučko (57.Marcin Cebula), Petrak (57. Jakub Żubrowski), Gnjatić, Jukić - Soriano, Arweladze (46. Felicio Brown Forbes).

żółte kartki: Polczak - Márquez, Bjelica, czerwona kartka: Iván Márquez (83. minuta, Korona, za drugą żółtą).

sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), widzów 2 568