Marcin Urynowicz, który od sezonu 2015/16 występował w barwach Górnika Zabrze, został wypożyczony na pół roku do Odry Opole. Umowa, którą 23-latek podpisał z opolskim klubem wygaśnie 30 czerwca 2019.

Do tej pory – jak na rodowitego zabrzanina przystało – Urynowicz reprezentował wyłącznie lokalne kluby. Pierwsze kroki na drodze do kariery w najlepszych polskich ligach stawiał w Trampkarzu 22 Biskupice, skąd przeniósł się do Gwarka Zabrze. W Górniku występował przez ostatnie trzy i pół sezonu.

W ostatnim ze swoich klubów grał zarówno w pierwszej drużynie, jak i w rezerwach. Debiut w ekstraklasie zaliczył, gdy miał 19 lat. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wystąpił 32 razy i zdobył 4 gole. W sezonie 2016/17, gdy Górnik występował w 1. lidze, Urynowicz zagrał 18 meczów. Sporo występów, bo aż 36, zaliczył w trzecioligowych rezerwach zabrzan, dla których do bramki trafił 17 razy.

Marcin Urynowicz jest czwartym piłkarzem, którego tej zimy pozyskała Odra. Wcześniej kontrakty z niebiesko-czerwonymi podpisali Artur Krysiak i Miłosz Trojak, a wypożyczony z Pogoni Szczecin został Dawid Błanik.

Do ligowej rywalizacji opolanie powrócą 27 lutego – będą wtedy odrabiać przełożony wyjazdowy mecz przeciwko Wigrom Suwałki. Rundę jesienną Odra zainauguruje 2 marca w Jastrzębiu, a pierwszy mecz przed własną publicznością rozegra siedem dni później. Jej rywalem będzie wtedy Chojniczanka Chojnice.

Autor: Tomasz Chabior
Fot: Odra Opole

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.