Odra Opole zwyciężyła na wyjeździe w zaległym meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi z Wigrami Suwałki 3:2. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry.

Od początku meczu widać było większą aktywność w ataku drużyny Odry Opole. Zawodnicy z Opola wciąż szarżowali na bramkę gospodarzy i można było jedynie czekać aż wyjdą na prowadzenie. Tak stało się w 30. minucie, kiedy to Jakub Moder skutecznie wykorzystał kontratak swojej drużyny. Dziewiętnastoletni zawodnik tym golem ustalił wynik pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie padły aż cztery bramki. Pierwszą z nich zdobył Krzysztof Janus, który trzy minuty po wznowieniu gry wykorzystał rzut karny. Zawodnicy Wigier Suwałki próbowali jak najszybciej odpowiedzieć na drugą bramkę gości. Zdołali dopiero w 80. minucie kiedy to arbiter podyktował dla nich rzut karny. Do jedenastki podszedł Joel Huertas i zdobył bramkę kontaktową.

Siedem minut później zawodnicy z Suwałk doprowadzili do remisu, a zdobywcą gola okazał się Bartosz Bida. Emocje na stadionie Wigier sięgnęły zenitu. Niestety dla gospodarzy  mimo wspaniałego pościgu mecz zakończył się niepomyślnie. W doliczonym czasie gry Rafał Niziołek ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Odry Opole.

WIGRY SUWAŁKI - ODRA OPOLE 2-3 (0-1)

0-1 Jakub Modera (30.)
0-2 Krzysztof Janus (48.)
1-2 Joel Huertas (80.)
2-2 Bartosz Bida (87.)
2-3 Rafał Niziołek (90+2)

Wigry Suwałki: Wędlarz - Albert (59. Sabillo), Bergier (59. Bida), Chrzanowski, Huertas, Karankiewicz (72. Biedrzycki), Kwame, Mackiewicz, Olszewski, Pawłowski, Piekarski

Odra Opole: Krysiak - Baranowski, Blanik, Brusilo, Czyżycki (58. Niziołek), Janus, Martin, Moder (86. Skrzypczak), Dudu (62. Żemło), Szota, Trojak

Żółte Kartki: Karankiewicz, Pawłowski, Piekarski, Bida, Czyżycki, Szota. Sędzia: Mariusz Korpalski.