Sobota była bardzo udana dla zawodników Orląt Radzyń Podlaski. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego pokonali na własnym stadionie Chełmiankę Chełm.

Od początku stroną przeważającą były Orlęta Radzyń Podlaski, które stworzyły sobie więcej okazji bramkowych. Gospodarze bardzo dobrze prezentowali się na tle wyżej notowanej Chełmianki Chełm, ale brakowało skuteczności. W 14. minucie mogło być 1-0, ale przestrzelił Sebastian Kaczyński. Następnie niezłą szansę miał Norbert Myszka, ale piłka minęła bramkę.

Miejscowi nie odpuszczali, choć Chełmianka także miała swoje sytuacje. W 38. minucie prowadzenie ekipie z Chełma mógł dać Piotr Piekarski, lecz bramkarz Orląt nie dał się zaskoczyć. Po zmianie stron, nadal lepiej prezentował się zespół z Radzynia Podlaskiego, którego szwankowała jednak skuteczność i nadal było 0-0. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego nie zamierzali się zatrzymywać.

Orlęta cały czas napierały, a od 59. minuty grały w przewadze jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Ciołek, który za polem karnym sfaulował Mateusza Ozimka. Gospodarze dostali wiatru w żagle i po chwili objęli prowadzenie, a gola zdobył Michał Kobiałka. Pomocnik miejscowych najpierw otrzymał podanie od Przemysława Zdybowicza, a następnie świetnie zachował się w polu karnym.

W kolejnych minutach nie brakowało emocji w Radzyniu Podlaskim, a okazje miały zarówno Orlęta jak i Chełmianka. Kibice oglądali dobre widowisko, jednak brakowało skuteczności. Ostatecznie jednak więcej goli już nie padło i lepsze humory po meczu mieli gracze gospodarzy, których zwycięstwo mogło być jednak dużo bardziej okazałe.

Orlęta Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 1-0 (0-0)

1-0 Michał Kobiałka (66)

Orlęta Radzyń Podlaski: M. Ciołek – K. Rycaj, Chyła, Myszka, Szymala, Ozimek (70. D. Rycaj), Kamiński, Ćwik (70. Korolczuk), Kobiałka (83. Skrzyński), Koszel, Kaczyński (66. Zdybowicz).

Chełmianka Chełm: S. Ciołek – Mazurek, Duda (79. Brzozowski), Kanarek, Skoczylas, Piekarski (79. Dziubiński), Myśliwiecki (61. Długosz), Wójcik (67. Czułowski), Bednara (46. Bonin), Wiatrak, Kahsay

Żółte kartki: Ozimek, M. Ciołek - Mazurek, Kahsay

Czerwona kartka: Sebastian Ciołek (59-faul taktyczny)

Sędziował: Piotr Kawiński z (Kraśniczyn)