Polonia Bytom po środowym meczu do lidera traci już sześć punktów. Zespół dowodzony przez Kamila Rakoczego uległ rezerwom Górnika Zabrze.

Mecz nie najlepiej zaczął się dla Polonii Bytom, bowiem ta od 8. minuty przegrywała 0-1, a gola dla rezerw Górnika Zabrze zdobył Michał Rostkowski. Wicelider 3 ligi gr. III w kolejnych minutach starał się doprowadzić do wyrównania, jednak goście dobrze prezentowali się w defensywie, a i też stwarzali sobie kolejne okazje do strzelenia bramek.

Kibice oglądali dobre widowisko, jednak do przerwy więcej trafień nie odnotowano. W drugiej odsłonie mecz był otwarty, a sytuacje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Konkretniejszy było jednak Górnik, który od 66. minuty prowadził 0-2, a tym razem na listę strzelców wpisał się Alan Lubaski.

Podrażniony zespół z Bytomia postawił wszystko na jedną kartę i po chwili złapał kontakt, a bramkę zdobył Sebastian Pączko. Polonia dostała wiatru w żagle i w kolejnych minutach próbowała doprowadzić do wyrównania. Zabrzanie dobrze jednak prezentowali się w defensywie i dowieźli prowadzenie do końca.

Polonia Bytom - Górnik II Zabrze 1-2 (0-1)

0-1 Michał Rostkowski (8)

0-2 Alan Lubaski (66)

1-2 Sebastian Pączko (69)