Wysokim zwycięstwem Motoru Lublin 5:0 zakończyło się spotkanie rozgrywane w Siedlcach w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polskim w którym miejscowa Pogoń podejmowała gości z Lublina

Starcie drugoligowców w Fortuna Pucharze Polski zapowiadało się niezwykle ciekawie, z jednej strony Pogoń, która nie ma w tym sezonie łatwego życia, nad klubem ciąży widmo nie dokończenia sezonu, natomiast z drugiej stron Motor Lublin, który większość swoich ostatnich spotkań remisuje a pozycja Marka Saganowskiego zaczyna być zagrożona.

Na pierwsze trafienia nie trzeba było długo czekać, Maciej Firlej w 8. minucie spotkania wpisał się na listę strzelców wykorzystując błąd w szeregach obrony gospodarzy. Po pierwszym trafieniu podopieczni Marka Saganowskiego nie zamierzali się zatrzymać, w 15. minucie dobrze rozegrany rzut rożny przyniósł kolejne trafienie a akcję zamykał Kamil Rozmus.

Dwubramkowe prowadzenie pozwalało z ulgą odetchnąć kibicom Motoru, ale ich ulubieńcy mieli prawdziwy "dzień konia" i patent na ligowych rywali. Mimo, że to Pogoń więcej próbowała grać piłką, to lublinianie byli niezwykle precyzyjni i wykorzystywali niemal każdą okazję bramkową. Już w 30. minucie podwyższyli swoje prowadzenie a swoje drugie trafienie w tym starciu zaliczył Maciej Firlej. To nie było ostatnie słowo napastnika tego dnia i dwie minuty później mógł cieszyć się ze skompletowanego hat-tricka.

Totalnie rozbita Pogoń nie wiedziała jak wrócić do tego meczu - 0:4 do pierwszej połowy dawało prawie pewność, kto awansuje do kolejnej rundy.

Druga połowa była bardziej wyrównana co nie zmienia faktu, że Motor nie zamierzał oszczędzić rywala. Piąte trafienie padło na początku drugiej połowy i było ostatnim w tym spotkaniu a jego strzelcem został Filip Wójcik.

Lublinianie będą wracać do domu w doskonałych nastrojach, ale przed nimi ciężkie weekendowe spotkanie z liderującą Stalą Rzeszów.

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 0:5 (0:4)

8' 0:1 Firlej

15' 0:2 Rozmus

30' 0:3 Firlej

32' 0:4 Firlej

53' 0:5 Wójcik

Pogoń Siedlce: Misztal, Nojszewski, Tadrowski, Wichtowski, Misiak, Kobiałka, Kozłowski, Demaniuk, Górski, Przybecki, Trochim.

Rezerwowi: Klebaniuk, Kołoczek, Preuss, Majewski, Rymek, Miguel, Więdłocha, Visnakovs, Wróblewski.

Motor Lublin: Madejski, Rozmus, Firlej, Król, Moskwik, Cichocki, Wójcik, Sędzikowski, Kołbon, Kusiński, Vitinho.

Rezerwowi: Kiełpin, Swędrowski, Fidziukiewicz, Rpopski, Najemski, Ryczkowski, Polak, Kafel, Rak.