Piłkarze Motoru Lublin odnieśli kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni Marka Saganowskiego tym razem pokonali rezerwy Lecha Poznań.

Od początku stroną przeważającą był Motor Lublin, który szybko przejął inicjatywę i zaczął atakować. Podopieczni Marka Saganowskiego po raz pierwszy rezerwom Lecha Poznań zagrozili w 16. minucie. Tomasz Swędrowski uderzał, a piłkę wypluł Bartosz Mrozek, do której następnie dopadł Michał Fidziukiewicz, ale nie zdołał umieścić jej w siatce, bowiem goście błyskawicznie oddalili zagrożenie.

Nudy nie było, a z czasem do głosu zaczął dochodzić także "Kolejorz". Oba zespoły miały swoje okazje. W 28. minucie groźnie zrobiło się w "szesnastce" Lecha, a do piłki dopadł Jakub Kosecki, którego uderzenie zostało zablokowane. Motor nie zwalniał tempa i cały czas próbował znaleźć sposób na ekipę gości. Niezłe szanse mieli Maksymilian Cichocki oraz Filip Wójcik.

Tuż przed przerwą, okazję miał Maksym Czekała, ale zdołał sobie poradzić z bramkarzem Motoru. Kibice nie mogli narzekać na nudę, a coraz więcej do powiedzenia na murawie mieli "Lechici". Brakowało jednak konkretów, a i też goście popełniali błędy. W 60. minucie Jakub Zagórski faulował w polu karnym Jakuba Koseckiego i arbiter podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Michał Fidzukiewicz.

Motor dostał wiatru w żagle i po chwili mógł podwyższyć prowadzenie, ale niezłej okazji nie wykorzystał popularny "Fidziu". Lublinianie nadal napierali i w 86. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Paweł Moskwik, który uderzył pod poprzeczkę. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Lecha, który w doliczonym czasie gry, zdobył gola na 2-1, którego autorem był Igor Kornobis.

Motor Lublin - Lech II Poznań 2-1 (0-0)

1-0 Michał Fidziukiewicz (61-rzut karny)

2-0 Paweł Moskwik (86)

2-1 Igor Kornobis (90)

Motor Lublin: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus, Świeciński, Swędrowski, Kołbon (46. Sędzikowski), Ceglarz (76. Ryczkowski), Kosecki (82. Moskwik), Fidziukiewicz (78. Firlej)

Lech II Poznań: Mrozek - Waliś, Klupś, Norkowski, Spławski, Kryg (76. Szulc), Krivets, Czekała (62. Wilak), Palacz (72. Kornobis), Laskowski, Zagórski (72. Kukułka)

Żółte kartki: Wójcik, Moskwik

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)