Reprezentacja Polski U-20 przegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w naszym kraju z Kolumbią 0-2.

Mecz rozpoczął się tak jak wszyscy się spodziewali. Znakomite wyszkolenie techniczne zawodników Kolumbii było aż nad wymiar widoczne. Nie zanosiło się jednak by Polacy stracili bramkę. Mimo wszystko w 23. minucie Kolumbia wyszła na prowadzenie. Gola dla swojej drużyny zdobył Ivan Angulo. Fatalny błąd przed własnym polek marnym popełnił Sebastian Walukiewicz, który niedokładnie próbował podać do swojego kolegi z zespołu.

Angulo dobiegł do piłki i bez problemu pokonał Radosława Majeckiego. Gospodarze Mistrzostw Świata U-20 próbowali skonstruować jakąkolwiek akcje w tym meczu. Niestety dobrze ustawieni zawodnicy gości skutecznie bronili dostępu do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kolumbii.

W drugiej połowie Polacy chcieli dorobić straty. Zaczęli coraz śmielej radzić sobie pod bramką rywala z Ameryki Południowej, lecz nie tylko techniką przerastali naszych zawodników. Siła fizyczna również stała po ich stronie. Zawodnicy Polski niemal za każdym razem odbijali się od swoich rywali co skutecznie uniemożliwiało wykreowaniu skutecznego ataku.

Kolumbia wciąż atakowała i raz w swojej trafili w poprzeczkę. Goście mieli jeszcze dwie okazje by zdobyć bramkę, lecz tym razem dobrze w bramce spisywał się Majecki. Mimo wszystko podopieczni Arturo Reyesa dobili Polaków w doliczonym czasie gry. Gola na 2-0 zdobył wtedy Luis Sandoval. Po uderzeniu Johana Carbonery piłka odbiła się od obrońców, lecz pozostała bezpańska. Dobiegł do niej wspominany Sandoval, który skutecznie wykorzystał szanse. Polacy przegrali swój pierwszy mecz na mistrzowskim turnieju.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają z Tahiti. Mecz zostanie rozegrany w niedziele o godzinie 18:00.

Polska - Kolumbia 0-2 (0-1)

0-1 Ivan Angulo (23.)

0-2 Luis Sandoval (90+3.)

Polska: Majecki - Walukiewicz (55. Bednarczyk), Szota, Sobociński - Kopacz, Makowski, Slisz, Puchacz (82. Benedyczak), Stanilewicz - Bogusz (67. Zylla) - Steczyk.

Kolumbia: Mier - Arroyo, Reyes (90+1. Terán), Cuesta, Vera - Angulo (78. Carbonero), Balanta, Alvarado, Perea - Cucho Hernández (60. Sandoval), Sinisterra.

Żółte Kartki: Vera, Alvarado. Sędzia: Mustapha Ghorbal. Widzów: 17463.