Spotkanie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Piasta Gliwice nad Górnikiem Zabrze 2-0.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Więcej okazji do strzelenia bramki miał Górnik Zabrze, lecz więcej przy piłce byli goście z Gliwic. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił właśnie Piast. W 36. minucie Mikkel Kirkeskov zdobył bramkę, która otworzyła wynik tego meczu. Górnik próbował wyrównać, lecz zasieki postawione przez obrońców Piasta Gliwice skutecznie broniły dostępu do własnej bramki. Arbiter po 45 minutach gry zakończył pierwszą część i zaprosił piłkarzy do szatni.

Górnik w drugiej połowie meczu próbował odrobić straty, lecz więcej do powiedzenia mieli goście z Gliwic. Trzynaście minut po rozpoczęciu finalnej odsłony czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał zawodnik gospodarzy Michał Koj. W późniejszych etapach meczu piłkarze obydwu drużyn próbowali stworzyć dogodną sytuację. W 86. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Piasta Gliwice. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Aleksander Sadlar, który pewnym strzałem podwyższył wynik tego meczu.

GÓRNIK ZABRZE - PIAST GLIWICE 0-2 (0-1)

0-1 Mikkel Kirkeskov (36.)

0-2 Aleksander Sadlar

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz (17. Suarez), Koj, Matras (76. Badioo), Mystakidis (62. Gryszkiewicz), Gvilia, Żurkowski, Jimenez, Angulo.

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski (90. Sokołowski), Sedlar, Czerwiński, Kirkesov, Pietrowski, Dziczek, Valencia Castillo (82. Badia), Felix, Hateley, Parzyszek (74. Papadopulos).

Żółte Kartki: Koj, Jimenez, Baidoo - Hateley, Felix. Czerwone Kartki: Koj. Sędzia: Szymon Marciniak. Widzów: 16663