Piłkarze Kazimierza Moskala postawili kolejny krok ku promocji do krajowej elity. Wynik otworzył uderzeniem z rzutu karnego Łukasz Sekulski, a podwyższył rozgrywający świetny sezon Dani Ramirez.

Piłkarze ŁKS-u Łódź od początku meczu starali się narzucić swoje warunki, jednak zawodnicy Sandecji Nowy Sącz skutecznie się bronili. W 25. minucie łodzianie mieli bardzo dobrą okazję, bowiem Karol Piątek groźnie uderzył na bramkę, ale dobrze w bramce zachował się Marek Kozioł.

Chwilę później zrewanżowali się goście, a groźnie uderzył Damian Chmiel, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce. Miejscowi jednak nie poddawali się i cały czas zagrażali bramce Sandecji. Piłkarze Tomasza Kafarskiego także starali się zagrażać bramce Michała Kołby, ale defensywa łodzian spisywała się na medal.

W 41. minucie jeden z piłkarzy ŁKS-u wrzucał w pole karne, a tam Dawid Szufrym położył ręce na Łukaszu Sekulskim, który wykorzystał ten fakt i upadł. Sędzia widział całe zdarzenie i podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Łukasz Sekulski i pewnie pokonał Kozioła.

Miejscowi mogli szybko podwyższyć na 2-0. Sekulski podawał Bartłomieja Kalinkowiskiego, lecz ten przestrzelił. Niedługo po tym do wyrównania mógł doprowadzić Michal Piter-Bucko, lecz uderzył nad poprzeczką. Po przerwie od początku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy starali się konstruować kolejne akcje.

Łodzianie napierali i Dani Ramirez podawał do Patryka Bryły, który uderzał lecz w ostatniej chwili strzał wybronił Marcin Flis. Chwilę później było już 2-0, a pomógł w tym Kozioł, który podał do Ramireza, a ten nie pomylił się i trafił do siatki.

W końcówce meczu podopieczni Kazimierza Moskala kontrolowali przebieg meczu i mogli się cieszyć z trzech punktów.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Sekulski (42-rzut karny)

2-0 Dani Ramirez (61)

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez (88. Pyrdoł), Kalinkowski, Piątek, Bielak, Bryła (65. Łuczak) – Sekulski (81. Kujawa)

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł – Szufryn, Piter-Bucko, Flis – Kun, Kanach, Baran, Małkowski (80. Dudzic), Chmiel – Ogorzały (63. Gabrych), Klichowicz (74. Flaszka)

Żółte kartki: Klimczak, Bryła, Bielak, Juraszek, Łuczak, Kalinkowski - Ogorzały, Flis, Dudzic

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)