W meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Legię Warszawa. Do 76. minuty spotkania Legia prowadziła 0-2, wtedy jednak do akcji wkroczyli kibice Lecha Poznań i mecz został przerwany.

Aby Legia mogła cieszyć się z mistrzostwa musiała wywieźć z Poznania co najmniej punkt. Już w 9. minucie spotkania piłkę do bramki wpakował Domagoj Antolić. Po błędzie Nikoli Vujadinovicia futbolówkę dograł Miroslav Radović.

W 21. minucie wyrównać próbował Darko Jevtić jednakze jego uderzenie zdołał odbić Arkadiusz Malarz. W 58. minucie meczu piłke do siatki strzałem głowa próbował wpakować Rafał Janicki, jednak jego strzał mininalnie minął bramkę Legii.

Osiem minut później kapitalną okazję do wyrównania miał Christian Gytkjaer, który w sytuacji sam na sam z Malarzem nie zdołał go pokonać. W 69. minucie spotkania niewykorzystane sytuacje Lecha na wyrównanie zemsciły i piłkę do siatki wpakował Michał Kucharczyk.

Kibice Lecha nie mogli pogodzić się z takim, a nie innym wynikiem spotkania, więc postanowili je przerwać. W 76. minucie spotkania w stronę bramki Arkadiusza Malarza zostały rzucone z trybun róźne przedmioty w tym race, które wypalały trawę na murawie Inea stadionu.

Jeśli to był ich pomysł na protest przeciwko władzom Kolejorza to zrobili to w bardzo nieudolny sposób, zaprzepaszczając tym samym jakiekolwiek szansę piłkarzy Lecha na odwrócenie wyniku spotkania.

Piłkarze Legii przez zamieszanie wywołane przez "kibiców" Kolejorza mogli szybciej swiętować zdobycie Mistrzostwa w szatni. Legia obroniła tytuł Mistrza Polski, natomiast Lech zakończył sezon na trzecim miejscu.

LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA 0-2 (0-1)

Lech Poznań: Putnocki - Tomasik, Janicki, Vujadinović, Gumny, Gajos, Majewski, Trałka, Jóźwiak, Gytkjaer, Jevtić

Legia Warszawa: Malarz - Vesović, Remy, Astiz, Jędrzejczyk, Cafu,Phillips, Antolić, Szymański, Kucharczyk, Radović

Sędzia: Daniel Stefański