Piast Gliwice przegrał z Legią Warszawa 1-3 (0-1) w pierwszym sobotnim spotaniu 4. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Drużyna trenera Fornalika od 46. minuty spotkani grała w "10" po czerwonej kartce dla Marcina Pietrowskiego.

Piast Gliwice przegrał z Legią Warszawa 1-3 (0-1) w pierwszym sobotnim spotaniu 4. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Drużyna trenera Fornalika od 46. minuty spotkani grała w "10" po czerwonej kartce dla Marcina Pietrowskiego.

W 22. minucie spotkania wynik otworzył Artur Jędrzejczyk. Obrońca Legii wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Domagoja Antolicia i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W 44. minucie Patryk Dziczek był niepilnowany w polu karnym otrzymał podanie o Joela Valencii, ale uderzył ponad bramką.

W doliczonym czasie gry Marcin Pietrowski po weryfikacji VAR otrzymał czerwoną kartkę. Obrońca gospodarzy faulował Dominika Nagy'ego wychodzącego na czystą pozycję.

W drugą połowe zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Waldemara Foranlika.

W 56. minucie do wyrównania doprowadził Michal Papadopulos. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Martin Konczkowski tor lotu piłki zmienił czeski napastnik gospodarzy całkowicie myląc Arkadiusza Malarza.

W 66. minucie swojej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Carlos Lopez. Hiszpański napastnik uderzył z woleja, ale piłkę instynktownie obronił bramkarz Piasta.

W 67. minucie Michał Kucharczyk uderzył z dystansu, ale dobrze ustawiony Jakub Szmatuła sparował piłkę na rzut rożny.

W 84. minucie Cafu podawał do Carlitosa, a ten uderzył z woleja ponownie lepszy był bramkarz gospodarzy.

W 86. minucie dośrodkował z rzutu rożnego Michał Kucharczyk. Piłkę wrzuconą w pole karne wygrał w powietrzu Jose Kanté i strzałem w stronę dalszego słupka dał prowadzenie swojej drużynie.

W doliczonym czasie gry piłkę posłaną przez Carlitosa w pole karne dostał Dominik Nagy i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik dzisiejszego spotkania.

PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA 1-3 (0-1)

0-1 Artur Jędrzejczyk (22.)

1-1 Michal Papadopulos (56.)

1-2 Jose Kanté (86.)

1-3 Dominik Nagy (90.+)

Piast Gliwice: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mateusz Mak (81. Tom Hateley), Jodłowiec, Dziczek, Valencia, Félix (46. 20. Martin Konczkowski) - Papadopulos (72. Piotr Parzyszek).

Legia Warszawa: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Wieteska, Hołownia - Nagy, Mączyński (58. Cafú), Żyro (68. José Kanté), Antolić, Kucharczyk - Radović (57. Carlitos).

żółte kartki: Valencia, Dziczek - Kanté sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola), widzów: 7 120

czerwona kartka: Marcin Pietrowski (Piast)