W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała na własnym obiekcie Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na sensację jednakże piłkarze Legii wyszli z kłopotów obronną reką i wygrali to spotkanie 3-1.

Tuż po pierwszym gwizdku bo już w drugiej minucie spotkania bliski otwarcia wyniku był Kasper Hamalainen lecz jego techniczny strzał zatrzymał się na słupku bramki Łukasza Załuski.

W 12. minucie meczu z rzutu wolnego w pole karne piłkę wrzucał Ricardo Nunes piłka trafiła do kompletnie nie pilnowanego Adama Buksy, który strzałem głową umiescił piłkę w bramce Radosława Cierzniaka.

W 32. minucie spotkania okazję do wyrównania miał Mateusz Wieteska jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę bramki portowców. Szesć minut później swoją szansę na zdobycie bramki ponownie miał Hamalainen jednak strzał Fina kapitalnie obronił Załuska.  Na przerwe to podopieczni Kosty Runjaicia schodzili z jednobramkową zaliczką.

Legia Warszawa kapitalnie weszła w drugą połowę meczu i już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy mogła cieszyć się z bramki wyrównującej, autorem bramki został Carlitos Lopez, który mocnym strzałem po długim rogu pokonał Łukasza Załuskę.

W 52. minucie spotkania było już 2-1 dla Legii Warszawa, Kasper Hamalainen zagrał piłkę do Iuriego Medeirosa, który wpakował piłkę do siatki, bramkarzowi przyjezdnych z pewnoscią przy interwencji nie pomógł rykoszet po jednym z obrońców.

W 73. minucie gry piłkę mocno wzdłuż bramki podawał Luis Rocha, futbolówkę probował wybić Jarosław Fojut jednak trafił piłkę w tak niefortunny sposób, że wpakował piłkę do własnej bramki. Do ostatniego gwizdka żadnej z drużyn nie udało się już umiescic piłki w siatce. Po tym zwycięstwie Legia Warszawa zrównała się punktami w tabeli z Lechią Gdańsk. Pogoń Szczecin pomimo porażki utrzymała miejsce w górnej ósemce tabeli.

LEGIA WARSZAWA - POGOŃ SZCZECIN 3-1 (0-1)

0-1 Buksa (12.)
1-1 Carlitos Lopez (48.)
2-1 Medeiros (52.)
3-1 Fojut (73,)

Legia Warszawa: Cierzniak- Rocha, Wieteska, Jędrzejczyk, Vesović- Antolić, Martins, Szymański, Hamalainen ( Cafu 71.), Medeiros ( Radović 81. ), Carlitos Lopez ( Kulenović 75. )

Pogoń Szczecin: Załuska- Nunes, Malec, Fojut, Stec- Podstawski, Kozulj, Kowalczyk ( Żyro 53,), Drygas, Majewski ( Benyamina 58.), Buksa

Sędziował: Wojciech Myc