W dobie Internetu zakłady bukmacherskie zawierane online zyskują ogromną popularność. Uczestniczą w nich gracze w Polsce, Europie i na całym świecie. Obecnie jednak w naszym kraju ogromne znaczenie ma to, czy korzystamy ze źródła, w którym ta rozrywka jest legalna.

Polskich operatorów spełniających warunki pozwalające im na organizację gier hazardowych zgodnie z prawem, można odnaleźć w Sieci całkiem sporo, bo jest ich aż siedmiu, a różnorodność ich oferty potrafi pozytywnie zaskoczyć niejednego obstawiającego.


Jeszcze do niedawna branie udziału w internetowych grach hazardowych wiązało się z dużym ryzykiem. Na rynku roiło się od firm rejestrowanych w innych, bardziej egzotycznych krajach, które nie wymagały odprowadzania podatków. Kiedy jednak w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej z początku kwietnia 2017 roku, każdy bukmacher, chcący oferować legalnie usługi w Polsce, został zobowiązany do posiadania siedziby na terenie naszego państwa.

Pozostałe jednostki, w tym znani operatorzy z zagranicy, przestały w świetle prawa działać legalnie, a ich witryny internetowe dodano do Rejestru Domen Zakazanych, stworzonego przez Ministerstwo Finansów. Krok ten miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa graczy, korzystających z zakładów wzajemnych oraz wyrównanie szans działających na polskim rynku legalnych firm bukmacherskich. Rekomendacje dotyczące gry online znajdziesz m.in. na profesjonalnym serwisie bukmacherskim jakim jest Legalsport.pl


Legalny bukmacher online w Polsce – jakie warunki musi spełniać?


O bukmacherze online można powiedzieć, że jest legalny, jeśli uzyska formalne zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych. Szansę na jego otrzymanie ma operator nie tylko zarejestrowany na terenie naszego kraju, ale i regularnie odprowadzający podatki, w tym podatek w wysokości 12% od każdej kwoty wyłożonej przez gracza w ramach zakładu. Serwis internetowy, którym dysponuje licencjonowany bukmacher, a który ten udostępnia użytkownikom do korzystania z gier hazardowych, musi zostać zarejestrowany w domenie „pl” oraz być opracowany w języku polskim.


Buk internetowy, który działa zgodnie z prawem, musi też przedstawić regulamin gry, zaakceptowany uprzednio przez Ministerstwo Finansów (tylko wtedy osoba zainteresowana obstawianiem zakładów wzajemnych ma pewność, że nie zostanie w żaden sposób oszukana, a wykładane przez nią pieniądze będą bezpieczne). Licencjonowana firma bukmacherska świadcząca usługi za pośrednictwem Sieci ma ponadto obowiązek sprawdzania tożsamości poszczególnych graczy, by zapewnić im pełną ochronę danych osobowych. Co więcej, powinna zweryfikować wiek użytkownika, by uniemożliwić typowanie wyników wydarzeń z dowolnych dziedzin osobom nieletnim.


Bukmacherzy internetowi z licencją Ministerstwa Finansów


Obecnie na polskim rynku działa siedmiu koncesjonowanych bukmacherów internetowych. Dwa największe buki tego rodzaju to sponsor Legii Warszawa, bukmacher posiadający licencję z 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 oraz sponsor Falubazu Zielona Góra.

Pierwszy z nich działa w naszym kraju od 1990 roku i obecnie, poza zakładami wzajemnymi online, proponuje też gry w licznych salonach stacjonarnych. W bogatej ofercie bukmachera szczególnie skupionego na sporcie, znajdują się między innymi takie dyscypliny, jak piłka nożna (m.in. zakłady na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej) czy tenis (zakłady sportowe na mecze podczas Wimbledonu), a także skoki narciarskie (zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni).

Na stronie można jednak też znaleźć możliwości stawiania zakładów dotyczących polityki bądź kultury lub ciekawostek ze świata.


Inna firma bukmacherska z licencją MF pojawiła się na polskim rynku zakładów wzajemnych nieco później, bo 2004 roku. Cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników Internetu (ponad 300 000 odsłon strony internetowej miesięcznie wg rankingu Alexa.com), ponieważ posiada szeroką ofertę zakładów sportowych zawieranych na żywo. Wśród jej propozycji nie brakuje piłki nożnej czy siatkówki, ale znajdują się też wydarzenia związane ze sportami niszowymi, takimi jak Futsal lub rozgrywki eSport (gry internetowe).


Kolejny licencjonowany bukmacher online to sponsor futsalu czy drużyn esportowych. Firmę założono w 1997 roku. Jej witryna to idealne miejsce dla miłośników sportów drużynowych, rozpoczynając na koszykówce, a kończąc na krykiecie. Coś dla siebie znajdą tam też fani żużlu oraz boksu.
Za bardzo wszechstronną polską firmę bukmacherską, która uzyskała koncesję MF, można uznać firmę wywodzącą się z nazwy napojów energetycznych.

Jeden z młodszych, bo powstały w 2016 roku, operator gwarantuje nie tylko wzajemne zakłady związane z wydarzeniami sportowymi, ale również imprezami kulturalnymi, takimi jak Oscary czy typowanie zwycięzców programów muzycznych, jak również wydarzeniami ze sceny politycznej (wybory prezydenckie). Z kolei działający od 2013 roku bukmacher z licencją z 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485 proponuje swoim użytkownikom typy w dziedzinie finansów.


Prócz nich legalnie działają w Polsce również firmy bukmacherskie które zaangażowały do promocji m.in. Bożydara Iwanowa, Jerzego Dudka czy Artura Boruca.


Rynek bukmacherski w Polsce cały czas się rozwija, rośnie ilość grających i wydatki na zakłady (średnia w Polsce to ok. 7 Euro rocznie, w UK jest to ok. 59 Euro). Dla nowych graczy online profesjonalne serwisy opracowują poradniki jak grać skutecznie.

Stawianie zakładów to sport i rozrywka, ale pamiętaj też, że zakłady bukmacherskie mogą uzależniać – graj legalnie i odpowiedzialnie.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.