Piast Gliwice przegrał z Lechią Gdańsk 1-3 (0-2) w meczu o Super Puchar Polski. Triumfator Pucharu Polski pokonał MIstrza Polski w meczu rozgrywanym na stadionie w Gliwicach. Dwie bramki dla gdańszczan zdobył Lukáš Haraslín

Już w 2.  minucie na prowadzenie wyszli podopieczni Piotra Stokowca. Gdańszczanie przejęli piłkę na połowie gospodarzy. Žarko Udovičić dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Lukáš Haraslín, który z bliska pokonał bramkarza gliwiczan.

W 10. minucie pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze. Mistrzowie Polski zagrali lewą stroną Jakub Holúbek zagrał do Piotra Parzyszka. Napastnik Piasta Gliwice próbował głową zaskoczyć Dušana Kuciaka

W 19. minucie Jorge Felix uderzył pół metra od słupka bramki.

W 21. minucie lechiści podwyższyli prowadzenie. Lukas Haraslin dośrodkował z prawej strony. Fatalnie interweniował Jakub Szmatuła. Piłka trafiła do Macieja Gajosa, który podał do Jarosława Kubickiego, który z kilkunastu metrów podwyższył prowadzenie.

W 32. minucie zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym gdańszczan. Tom Hateley dośrodkował z narożnika prosto na głowę Jorge Felixa, który uderzał głową. Tylko niedokładności uderzenia Hiszpana goście zawdzięczali prowadzenie bez straty bramki w pierwszej połowie.

W 36. minucie Gerard Badia zdecydował się na uderzenie z 20. metrów, ale minimalnie chybił. Kapitan Piasta chciał zaskoczyć Dusana Kuciaka, ale futbolówka po jego uderzeniu strąciła bidon stojący tuż obok słupka.

W 47. minucie Lukáš Haraslín podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Druga połowa tak jak i pierwsza rozpoczęła się od gola Słowaka.

W 68. minucie Patryk Sokołowski zdobył bramkę kontaktową dla gliwiczan. Młody pomocnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu, po którym piłka odbiła się od Błażeja Augustyna całkowicie myląc bramkarza wpadła do siatki.

W 77. minucie Jorge Félix nie wykorzystał dogodnej okazji. Stanął oko w oko z Dusanem Kuciakiem, który w instynktowny sposób odbił uderzenie z najbliższej odległości hiszpańskiego pomocnika.

PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 1-3 (0-2)

0-1 Lukáš Haraslín (2.)

0-2 Jarosław Kubicki (21.)

0-3 Lukáš Haraslín (47.)

1-3 Patryk Sokołowski (68.)

Piast Gliwice: Szmatuła - Mokwa, Czerwiński, Huk, Kirkeskov - Badía, Hateley (62. Patryk Sokołowski), Milewski (90. Uroš Korun), Jorge Félix (83. Martin Konczkowski), Holúbek (46. Joel Valencia) - Parzyszek (62. Dani Aquino).

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Maloča, Augustyn, Mladenović (88. Michał Nalepa) - Haraslín (66. Sławomir Peszko), Gajos (73. Tomasz Makowski), Łukasik, Kubicki, Udovičić (90. Egy Maulana Vikri) - Paixão (59.  Artur Sobiech).

żółte kartki: Valencia - Augustyn, Udovičić, Fila, Kubicki  sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 6 791