W 27. kolejce Lotto Ekstraklasa Lechia Gdańsk wygrała z Piastem Gliwice 2-0. Bramki dla gdańszczan zdobyli Błażej Augustyn i Michał Nalepa.

Widowisko lepiej zaczęło się do zawodników Lechii Gdańsk, którzy już w 6, minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę dla swojej drużyny zdobył Błażej Augustyn, który wykorzystał niefrasobliwe wybicie piłki przez zawodników Piasta Gliwice.

W kolejnych akcjach obydwie drużyny próbowały sobie zagrozić, lecz wszystko kończyło się fiaskiem. Dopiero w 33. minucie kolejną bramkę zdobyli zawodnicy gospodarzy. Autorem trafienia był wtedy Michał Nalepa. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Lechii 2-0.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy ani jednej bramki. Zawodnicy z Gdańska bronili korzystnego wyniku a Piast próbował coś zdziałać, lecz w dzisiejszym meczu byli jedynie tłem dla zawodników Lechii. Wiele niecelnych strzałów aż raziło w oczy. Lechia bardzo dobrze spisywała się w obronie i wywiozła do końca meczu pozytywny wynik.

LECHIA GDAŃSK - PIAST GLIWICE 2-0 (2-0)

1-0 Błażej Augustyn (6.)

2-0 Michał Nalepa (33.)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Nunes, Łukasik, Kubicki, Makowski, Haraslin (66. Fila), Mak (59. Sobiech), Paixao (93. Arak).

Piast Gliwice: Plach, Kirkesov, J. Czerwiński, Konczkowski, Korun, Hateley, Jodłowiec (82. Badia), Pietrowski (71. Mak), Dziczek, Felix, Parzyszek (74. Papadopulos).

Sędzia: Paweł Raczkowski. Widzów: 15073