Wisła Płock przegrała z Lechią Gdańsk 1-2 (0-1) w pierwszym niedzielnym meczu 3. Kolejki PKO Ekstraklasy. W 83. minucie przebywający na ławce Flávio Paixão otrzymał czerwoną kartkę.

W 12. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska. W polu karnym najlepiej zachował się Artur Sobiech, który głową pokonał Thomasa Dähne.

W 20. minucie Dominik Furman wykonywał rzut rożny z lewej strony boiska. Do futbolówki zagranej na pierwszy słupek doszedł Oskar Zawada, który głową próbował zaskoczyć Dušana Kuciaka. Słowacki bramkarz musiał się wykazać umiejętnościami, przenosząc uderzenie nad poprzeczką.

W 28. minucie Dominik Furman uderzył z dystansu w światło bramki. Bramkarz Lechii Gdańsk miał problemy ze skuteczną interwencją. Futbolówka wypadła z rąk, i przeleciała tuż obok słupka.

W 43. minucie podopieczni Piotra Stokowca mogli podwyższyć wynik spotkania. Z prawej strony Lukáš Haraslín wpadł w pole karne, złamał do środka mijając obrońcę. Słowak uderzył na dalszy słupek, minimalnie się myląc.

W 74. minucie Rafał Wolski otrzymał podanie z głębi pola od Jarosława Kubickiego. Pomocnik gdańszczan wygrał pojedynek biegowy z Damianem Rasakiem, wpadł w pole karne i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Nafciarzy

W 83. minucie Flávio Paixão przebywający na ławce rezerwowych otrzymał czerwoną kartkę.

W 84. minucie Dominik Furman uderzył bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od Michała Nalepy i wpadła do siatki przyjezdnych.

WISŁA PŁOCK - LECHIA GDAŃSK 1-2 (0-1)

0-1 Artur Sobiech (12.)

0-2 Rafał Wolski (74.)

1-2 Dominik Furman (84.)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski (59. Olaf Nowak) - Ricardinho, Rasak, Szwoch (76. Grzegorz Kuświk), Furman, Merebashvili (59. Ángel García) - Zawada.

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Haraslín (80. Daniel Łukasik), Makowski, Kubicki, Gajos (88. Adam Chrzanowski), Peszko (64. Rafał Wolski) - Sobiech.

żółte kartki: sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 5511

Żółtą kartką, a w 83. minucie czerwoną kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Flávio Paixão.