W 1. kolejce Lotto Ekstraklasy Grupy Mistrzowskiej lider Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0-2. Bramki zdobyli Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

Już w pierwszej połowie zawodnicy Piasta Gliwice narzucili swój rytm gry. Lechia Gdańsk kompletnie nie widziała co ma robić w tym spotkaniu. W 29. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Strzelcem okazał się być Piotr Parzyszek, który uderzył futbolówkę przy samym słupku. Tuż przed końcem pierwszej części meczu arbiter dał czerwoną kartkę dla Jarosławowi Kubickiemu, który otrzymał dwie żółte kartki. Goście sobotniego meczu prowadzili po pierwszej części meczu z liderem Lotto Ekstraklasy 1-0.

Druga część meczu nie przyniosła zmiany gry ze strony Lechii jak i Piasta. Goście z Gliwic wciąż kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali rywalom zagrozić swojej bramce. Mimo wszystko gospodarze mieli dwie dobre sytuacje, lecz nie potrafili wykorzystać tych akcji.

Piast próbował podwyższyć prowadzenie za wszelką cenę by doszczętnie dobić rywala. Po regulaminowym czasie gry sędzia doliczył cztery minuty. Mimo wszystko Piast w piątej minucie dołożonego czasu podwyższył prowadzenie. Wynik tego meczu ustalił Jorge Felix. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Piasta.

LECHIA GDAŃSK - PIAST GLIWICE 0-2 (0-1)

0-1 Piotr Parzyszek (29.)

0-2 Jorge Felix (90+5)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović (80. Fila), Augustyn, Nalepa, Nunes, Kubicki, Lipski, Makowski, Haraslin (74. Michalak), F. Paixao, Sobiech (81. Żurkowski).

Piast Gliwice: Plach - J. Czerwiński, Kirkesov, Konczkowski (77. Mateusz Mak), Sedlar, Hateley, Mokwa, Dziczek, Valenca (83. Jodłowiec), Felix, Parzyszek (74. Papadopulos).

Żółte kartki: Kubicki - Konczkowski, Mokwa. Czerwone kartki: Kubicki. Sędzia: Szymon Marciniak.