Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań 2-1 (2-1) w drugim sobotnim meczu 8. Kolejki PKO Ekstraklasy. W doliczonym czasie gry do drugiej połowy po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić Đorđe Crnomarković

W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Centrę z lewej strony Artura Sobiecha wykorzystał Sławomir Peszko. Piłka trafiła wprost na głowę i pomocnik gdańszczan pokonał bramkarza szczupakiem.

W 29. minucie podopieczni Piotra Stokowca mogli podwyższyć prowadzenie. Sławomir Peszko mógł mieć oprócz gola asystę. Piłkę posłał w kierunku Žarko Udovičicia. Serb zbyt długo składał się do uderzenia, ostatecznie posłał piłkę nad poprzeczką.

W 33. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Ponownie dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłkę posłał Filip Mladenović ta trafiła do Michała Nalepy, sprytnie się zachował stoper gospodarzy w szesnastce trafiając do siatki.

W 35. minucie ponownie przed szansą na gola stanął Udovičić. Peszko dograł piłkę z prawej strony. Serb głową uderzył nad poprzeczką.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Christian Gytkjær wykorzystał precyzyjne dogranie z prawej strony boiska i głową umieścił piłkę w siatce. Lechici strzelając bramkę tuż przed przerwą złapali kontakt.

W 89. minucie goście mogli wyrównać rzutem na taśmę. Na uderzenie po ziemi zdecydował się Gytkjær, dobrą interwencją popisał się Dušan Kuciak.

W 3. minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Đorđe Crnomarković osłabiając swoją drużynę w ostatnich sekundach dzisiejszego meczu.

LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ 2-1 (2-1)

1-0 Sławomir Peszko (23.)

2-0 Michał Nalepa (33.)

2-1 Christian Gytkjær (45.+)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Peszko (56. Lukáš Haraslín), Gajos (73. Tomasz Makowski), Łukasik, Kubicki, Udovičić (79. Rafał Wolski) - Sobiech.

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych(61. Tomasz Dejewski) - Puchacz (46. Kamil Jóźwiak), Muhar, Tiba, Jevtić (75. Paweł Tomczyk), Amaral - Gytkjær.

żółte kartki: Peszko, - Crnomarković czerwona kartka: Đorđe Crnomarković (90. minuta, Lech, za drugą żółtą).  sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 14 008