Niemoc podopiecznych Piotra Stokowca nadal trwa. Lechia Gdańsk zaledwie podzieliła się punktami z Górnikiem Zabrze. Wynik spotkania otworzył Artur Sobiech z rzutu karnego, a pół godziny później wyrównał Jesus Jimenez.

Od początku spotkania lepiej wyglądali piłkarze Górnika Zabrze, którzy zaskoczyli Lechię Gdańsk, jednak gospodarze po chwili się ogarnęli. Biało-zieloni zaczęli napierać, jednak nic z tego nie wynikało. Gdańszczanie pierwszą groźną akcję mieli w 18. minucie, kiedy to Filip Mladenovic zdecydował się na strzał, ale Martin Chudy stanął na wysokości zadania.

Gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny, po którym znów do siatki próbował trafić serbski obrońca. Szansę miał jeszcze Sławomir Peszko, lecz uderzył nad poprzeczką. Obie drużyny zaczęły iść cios za cios i coraz częściej atakowały, jednak nie przynosiło to bramek.

Po zmianie stron błąd popełniła defensywa, a konkretnie Przemysław Wiśniewski, którego ograł Rafał Wolski. Pomocnik gdańszczan wpadł w pole karne, gdzie był faulowany przez Pawła Bochniewicza i Tomasz Musiał podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Artur Sobiech i dał prowadzenie swojej drużynie.

Sytuacja ta dodała skrzydeł Lechii, która ruszyła do ataku, a kilka okazji do zdobycia bramki miał Lukas Haraslin, jednak wynik nie ulegał zmianie. Gospodarze cały czas napierali, chcąc podwyższyć prowadzenie. W 70. minucie słowacki pomocnik gdańszczan miał doskonałą okazję, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Górnika.

Drużyna dowodzona przez Piotra Stokowca cały czas napierała, ale nie potrafiła tego wykorzystać i nadal było tylko 1-0. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą i w 82. minucie do wyrównania doprowadził Jesus Jimenez, który wykorzystał idealne dogranie Łukasza Wolsztyńskiego.

Stracony gol wyjątkowo podrażnił gdańszczan, którzy chcieli ponownie wygrywać. Podopieczni Marcina Brosza jednak przeczekali zagrożenie i w końcówce mocniej przycisnęli, chcąc przechylić szalę na swoją korzyść, jednak wynik już nie uległ zmianie.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1-1 (0-0)

1-0 Artur Sobiech (52-rzut karny)

1-1 Jesus Jimenez (82)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mladenovic, Augustyn, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski, Wolski (65. Lipski), Haraslin (84. F. Paixao) – Peszko (68. Gajos), Sobiech

Górnik Zabrze: Chudy – Janza, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulic – Matras (72. Zapolnik), Matuszek, Jimenez, Bauza (46. L. Wolsztyński) – Kopacz (71. Ściślak), Angulo

Żółte kartki: Kubicki, Haraslin - Matras, Bochniewicz, Janza

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)