Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 4-0 (3-0). W 4. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił napastnik "Kolejorza" Paweł Tomczyk.

W 4. minucie bardzo dobre dośrodkowanie w wykonaniu Kamila Jóźwiaka z prawej strony wprost do dobrze ustawionego Pawła Tomczyka

W 7. minucie Lech Poznań wyszedł na prowadzenie strzelcem bramki Joao Amaral. Bardzo dobry przechwyt na środku boiska Tomasza Cywki, który zobaczył dobrze ustawionego Pawła Tomczyka, a ten oddał piłkę do Amarala.

W 20. minucie Lech podwyższył prowadzenie. Maciej Makuszewski wpadł w pole karne z prawej strony pola karnego. Wycofał na 16. metr do Pawła Tomczyka, a ten uderzył w samo okienko bramki Zagłębia Sosnowiec.

W 22. minucie bardzo dobrą okazję stworzyli sobie przyjezdni. Konrad Wrzesiński dogrywał z prawej strony na 5. metr do Vamara Sanogo, ale Francuz minimalnie się pomylił.

W 24. minucie kolejną okazję mieli sosnowiczanie. Piłka znalazła się w polu karnym, gdzie wybili spod własnej bramki obrońcy Lecha Poznań. Futbolówka trafiła na 10. metr do Tomasza Nowaka, ale po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

W 41. minucie Kamil Józwik zbiegł w pole karnym i wrzucił na głowę Joao Amarala, który uderzył. Piłkę po jego uderzeniu wybronił Dawid Kudła. Jednak przy dobitce Pawła Tomczyka nie miał szans.

W 70. minucie do piłki stojącej podszedł Maciej Gajos zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Zrobił to tak dobrze, że piłka zatrzepotała w bramce bezradnego Dawida Kudły.

LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4-0 (3-0)

1-0 Joao Amaral (7.)

2-0 Paweł Tomczak (20.)

3-0 Paweł Tomczak (41.)

4-0 Maciej Gajos (70.)

Lech Poznań: Burić - Janicki, Vujadinović, De Marco - Jóźwiak (83. Darko Jevtić), Cywka (64. Maciej Gajos), Tiba, Makuszewski, Tomasik - Amaral (73. Dioni), Tomczyk.

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Malheiro - Wrzesiński (85. Adam Banasiak), Kokoszka, Babiarz (83. Junior Torunarigha), Nowak, Udovičić (67. Mello) - Sanogo.

żółte kartki: Janicki, Makuszewski - Sanogo, Polczak, Mello. sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

widzów: Mecz bez ucziału publiczności.