Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski żegnają się z Fortuna Pucharem Polski. Podopieczni Rafała Wójcika we wtorkowy wieczór, przegrali z pierwszoligowym GKS-em Tychy.

Piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w Fortuna Pucharze Polski ponownie czekała potyczka z drużyną z województwa śląskiego. Rok temu mierzyli się z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze, a dziś ich rywalem był grający szczebel niżej GKS Tychy. "Pomarańczowo-czarni" od początku grali bez kompleksów i dobrze prezentowali się na tle zespołu z Fortuna 1 ligi.

Podopieczni Rafała Wójcika za wszelką cenę chcieli sprawić niespodziankę. Tą zapachniało w 21. minucie, gdy KSZO objęło prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Michał Nawrot. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego ani myślał się zatrzymywać i w kolejnych minutach wciąż atakował i szukał okazji do podwyższenia rezultatu. Tyszanie jednak to uniemożliwiali i dobrze prezentowali się w defensywie.

Goście przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na trzecioligowca, dla którego mecz z takim rywalem był świętem. Zespół z województwa świętokrzyskiego starał się bronić, jednak GKS rzutem na taśmę przed przerwą doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Damian Nowak. W lepszych humorach na przerwę schodził zespół z Tychów, jednak KSZO nie zamierzało tanio skóry sprzedawać.

Podbudowani przyjezdni od początku drugiej połowy ruszyli do ataku. Tyszanie dość szybko dopięli swego, bowiem w 49. minucie trafili na 2-1, a bramkę zdobył Gracjan Jaroch. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nie miał już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę. Podopieczni Artura Derbina kontrolowali jednak przebieg starcia i dowieźli zwycięstwo do końca.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Tychy 1-2 (1-1)

1-0 Michał Nawrot (21)

1-1 Damian Nowak (45)

1-2 Gracjan Jaroch (49)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Karol Szymkowiak - Jakub Głaz, Radosław Sylwestrzak, Matheus Camargo, Dariusz Brągiel - Oskar Majda (61. Bartosz Żurek), Michał Gałecki, Tomasz Persona, Szymon Kuzior (77. Kacper Dereń), Michał Nawrot - Dawid Gruchała-Węsierski (70. Mateusz Zając)

GKS Tychy: Adrian Odyjewski - Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Wiktor Żytek, Marcel Stefaniak - Marcin Kozina (46. Bartosz Biel), Miłosz Pawlusiński (46. Jakub Piątek), Sebastian Steblecki, Gracjan Jaroch (68. Tomáš Malec), Kamil Kargulewicz (78. Kacper Piątek) - Damian Nowak (68. Łukasz Grzeszczyk)

Żółte kartki: Persona - Mańka

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)