Kotwica Kołobrzeg pewnie pokonała przed własną publicznością GKS Przodkowo i dzięki potknięciu swoich ligowych rywali, została nowym liderem 3 ligi grupy II. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniły bramki Kostkowskiego i Chromińskiego.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była miejscowa Kotwica Kołobrzeg, która przystępowała do tego spotkania z drugiego miejsca w tabeli, goście natomiast znajdują się w strefie spadkowej.

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataków, co widać było w ilości kreowanych sytuacjach na boisku. W 3. minucie piłka trafia do Grzegorza Goncerza, który niecelnie uderza nad bramką gości. Chwilę później dośrodkowanie Jakuba Szarpaka, zmierzające w światło bramki sprawiło sporo problemów goalkeeperowi gości i piłka opuściła plac gry po jego interwencji. GKS próbował swoich akcji z kontry, po jednej z nich bardzo niecelnie uderzał zawodnik gości.

Pod koniec pierwszej połowy, Damian Kostkowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Kostkowskiego, a ten zdobył swojego drugiego gola w barwach Kotwicy w tym sezonie. Gospodarze zachowali koncentrację do końca połowy efektem czego była typowa bramka do szatni.

Po wznowieniu gry Kotwica nadal napierała, co przełożyło się na kolejne trafienie w 56. minucie. Piłka trafiła na prawą stronę do Piotra Łysiaka, który dośrodkował piłkę w pole karne a tam Dominik Chromiński znalazł wolne miejsce i głową umieścił piłkę w siatce. Choć mówią, że wynik 2:0 jest bardzo niebezpieczny, w tym meczu się to nie sprawdziło. Gospodarze nadal napierali w kolejnych minutach, ale ostatecznie więcej bramek nie padło.

Zwycięstwo Kotwicy i porażka Olimpii Grudziądz, sprawiły, że podopieczni Dietmara Brehmera zostali nowym liderem grupy II.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)

45' 1:0 Kostkowski

55' 2:0 Chromiński

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst, 14. Jakub Szarpak – 24. Leszek Jagodziński (29. Gabriel Szygenda 75′), 6. Piotr Łysiak, 8. Bartosz Kalupa (15. Grzegorz Skowroński 89′), 7. Dominik Chromiński (19. Kacper Aleksiuk 89′), 27. Mateusz Rościszewski ( 22. Kamil Bartoś 67′) – 17. Grzegorz Goncerz (9. Dawid Cempa 67′)

GKS Przodkowo: 44. Patryk Kamola – 2. Kacper Tomczak, 3. Maksym Demianchuk, 5. Wojciech Wilczyński, 6. Miłosz Waszczuk – 11. Dawid Szałecki, 14. Adrian Petk. 15. Robert Hirsz, 16. Marcel Damaschke – 17. Marcin Poręba, 21. Szymon Nowicki