Korona Kielce wygrała z Lechią Gdańsk 1-0 (1-0) na własnym boisku w 29. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę dzisiejszego spotkania zdobył Goran Cvijanović. Dzięki temu zwycięstwu Korona umocniła się w pierwszej ósemce.

Korona Kielce wygrała z Lechią Gdańsk 1-0 (1-0) na własnym boisku w 29. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę dzisiejszego spotkania zdobył Goran Cvijanović. Dzięki temu zwycięstwu Korona umocniła się w pierwszej ósemce.

Wynik spotkania otworzył w 18. minucie Goran Cvijanović. Wykorzystał dośrodkoanie wzdłuż lini bramkowej od Marcina Cebuli i bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W 32. minucie sędzia Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Flavio Paixao.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Goran Cvijanović. Uderzenie Słoweńca obronił Dušan Kuciak. Sędzia jednak dopatrzył się nieprawidłowego zagrania bramkarza Lechii Gdańsk.

Arbiter nakazał powtórzyć rzut karny. Tym razem ponownie do piłki podszedł Cvijanović ale uderzył bardzo niecelnie nad bramką.

W 37. minucie Korona miała szansę na podwyższenie prowadzenia. Michael Gardawski zdecydowął się na kąśliweuderzenie pod poprzeczkę bramki. Końcówkami palców bramkarz gości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 58. minucie piłkarze Lechii Gdańsk mogli doprowadzić do wyrównania Steven Vitória nie wykorzystał dogodnej okazji.

W 68. minucie Jacek Kiełb oddał sprytne uderzenie, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki.

KORONA KIELCE - LECHIA GDAŃSK 1-0 (1-0)

1-0 Goran Cvijanović (18.)

Korona Kielce: Alomerović - Rymaniak, Kovačević, Dejmek, Kallaste - Gardawski (56. Łukasz Kosakiewicz), Żubrowski, Petrak, Cebula (67. Jacek Kiełb) - Cvijanović (76. Zlatko Janjić), Kaczarawa.

Lechia Gdańsk: Kuciak - Nunes, Nalepa, Vitória, Wawrzyniak - Paixão, Łukasik, Borysiuk (74. Simeon Sławczew), Lipski, Mladenović (46. Sławomir Peszko) - Kuświk (55. Lukáš Haraslín).

żółte kartki: Dejmek, Kallaste, Kiełb - Flávio Paixão, Kuciak, Łukasik sędzia: Tomasz Kwiatkowski widzów: 7 788