Pogoń Szczecin wygrała z ŁKS-em Łódź 1-0 (0-0) w pierwszym niedzielnym meczu 8. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę z rzutu wolnego zdobył Adam Buksa. Dzięki temu zwycięstwu Pogoń umocniła się w czołówce.

W 23. minucie Sebastian Kowalczyk ruszył prawym skrzydłem, wpadł w pole karne mocno uderzył. Nie bez problemów na raty musiał interweniować Dominik Budzyński.

W 38. minucie bliscy prowadzenia byli przyjezdni. Patryk Bryła uderzył z prawej strony pola karnego. Futbolówka trafiła w poprzeczkę. Dużo szczęścia miał Dante Stipica, piłka zahaczyła jeszcze o jego głowę.

W 64. minucie po faulu na Adamie Buksie na prawym skrzydle sędzia odgwizdał rzut wolny. W dogodnej odległości od bramki beniaminka. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany. Uderzył tuż nad murem i trafił do siatki.

POGOŃ SZCZECIN - ŁKS ŁÓDŹ 1-0 (0-0)

1-0 Adam Buksa (64.)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia (81. Igor Łasicki) - Kowalczyk, Dąbrowski, Kožulj, Listkowski (85. Iker Guarrotxena), Hostikka (76. Michális Maniás) - Buksa.

ŁKS Łódź: Budzyński - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz - Ramírez (72. Michał Trąbka), Piątek, Łuczak, Kalinkowski (81. Piotr Pyrdoł), Pirulo - Bryła (64. Rafał Kujawa).

żółte kartki: Matynia - Ramírez, Bogusz, Kalinkowski, Kujawa sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)  widzów: 3 829