W ostatnim meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2-0 po golach Przemysława Frankowskiego i Nemanji Mitrovića zachowując tym samym fotel lidera.

Od początku meczu Jagiellonia rozpoczęła z animuszem. W 6. minucie po szybkiej akcji Przemysław Frankowski odegrał piłkę na szesnasty metr do niepilnowanego Romana Bezjaka, ten odwrócił się z piłką i zdecydował się na strzał z przewrotki. Piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

W 15. minucie doskonała kontra Wisły Kraków, po mocnym podaniu ze środka pola do wychodzącego na pozycję Carlitosa, ten zdecydował się na strzał bez przyjęcia, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

W 33. minucie przed doskonałą szansą na zdobycie bramki stanęli gospodarze. Uderzenie Frankowskiego zostało zablokowane, do dobitki doskoczył Bezjak, lecz strzelił niecelnie. Niespełna czetery minuty później. Jagiellonia stanęła przed kolejną szansą zmiany wyniku, Ivan Runje zdecydował się na strzał z okolic czternastego metra, lecz i on minimalnie chybił.

W 41. minucie po świetnej akcji lewą strona boiska, Guilherme odegrał piłkę do Frankowskiego, który płaskim strzałem pokonał Juliana Cuestę.

W 60. minucie Arvydas Novikovas świetnie dograł piłkę górą do wychodzącego na czystą pozycję Bezjaka, a ten uderzył w bramkarza gości, tym samym marnując doskonałą sytuację.

W 78. minucie po centrze Novikovasa z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Nemanja Mitrović i pewnym strzałem głową pokonał bezradnego Cuestę.

Mecz zdecydowanie mógł się podobać, sporo walki w środku pola i groźne sytuacje przenoszące się z jednej do drugiej bramki, ale to drużyna Jagielloni prowadziła konsekwentny futbol i wykorzystywała swoje okazje.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW 2-0 (1-0)

1-0 Przemysław Frankowski (41.)

2-0 Nemanja Mitrović (78.)

Jagiellonia Białystok: Pawełek - Guilherme, Runje, Mitrović, Burliga - Romanczuk, Wlazło, Novikovas (80. Lazarević), Pospisil - Frankowski (89. Böðvarsson), Bezjak (77. Sheridan)

Wisła Kraków: Cuesta - Palčič, Vélez, Wasilewski (9. Brlek), Arsenić - Mitrović, Cywka, Llonch, Boguski (63. Małecki) - Lopez, Balleste (81. Paweł Brożek)

żółte kartki: Romanczuk, Novikovas, Nemanja Mitrović - Carlitos, Imaz. sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). widzów: 7414