Jagiellonia Białystok wygrała z Legią Warszawa 1-0 (1-0) w 36. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Wieteska, było to trafienie samobójcze. Warszawianie nie tracą szans na obronę tytułu z sezonu 2017/2018

W 15. minucie Guilherme dośrodkował rzutu rożnego. Do dośrodkowania doszedł Ivan Runje uderzył z powietrza, piłka poszybowała obok słupka, dobrą interwencją popisał się Radosław Majecki.

W 20. minucie na płaskie uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Dominik Nagy piłkę po rykoszecie pewnie złapał bramkarz Jagiellonii.

W pierwszych 25. minutach gra toczyła się w środku boiska. Bliżej zdobycia bramki w tej części meczu byli białostoczanie.

W 28. minucie samobójcze trafienie zanotował Mateusz Wieteska, który chciał przeciąć wślizgiem niebezpieczne dośrodkowanie z prawego skrzydła.

W 35. minucie Paweł Stolarski uderzył z dystansu. Futbolówka leciała w sam środek bramki bez problemów wybił ponad bramką Grzegorz Sandomierski.

W 36. minucie Patryk Klimala przejął piłkę i na szybkości wpadł w pole karne. Nie dał rady jednak w sytuacji sam na sam pokonać bramkarza przyjezdnych.

Tuż po przerwie w 47. minucie Dominik Nagy dziubnął sobie piłkę wpadł w pole karne, mógł jeszcze podawać na czystą pozycję, ale Węgier zdecydował się sam kończyć uderzeniem. Trafił w wychodzącego Sandomierskiego.

W 57. minucie Patryk Klimala mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny. Napastnik gospodarzy uderzył w poprzeczkę, gdyby ta piłka szła minimalnie niżej bramkarz Legii nie miałby szans na skuteczną interwencję.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LEGIA WARSZAWA 1-0 (1-0)

1-0 Mateusz Wieteska (28.) sam.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Kadlec, Runje, Arsenić, Böðvarsson - Novikovas, Poletanović (62. Martin Adamec), Romanczuk, Pospíšil, Guilherme (65. Jakub Wójcicki) - Klimala (77. Bartosz Kwiecień).

Legia Warszawa: Majecki - Stolarski (51. Carlitos), Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek - Vešović, Cafú, Antolić (64. Jarosław Niezgoda), Szymański, Nagy - Hämäläinen (86. Miroslav Radović).

żółte kartki: Guilherme, Arsenić - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska sędzia: Szymon Marciniak (Płock) widzów: 13 573