Jagiellonia Białystok pokonała Cracovię 3-2 (1-1) w ostatnim sobotnim meczu 12. Kolejki PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Patryk Klimala. Dla podopiecznych Ireneusza Mamrota było to pierwsze zwycięstwo w lidze od 30 sierpnia.

W 3. minucie Jakub Wójcicki ładnie uporał się z rywalem na prawej flance i dośrodkował na bliższy słupek gdzie znalazł się Jesús Imaz, uderzył z woleja, na raty interweniował Michal Peškovič.

W 9. minucie rzut wolny na prawym skrzydle wykonywali gości. Do piłki podszedł Michal Sipľak, dośrodkowywał, ale nikt po drodze nie sięgnął piłki a ta wpadła do bramki.

W 11. minucie błyskawicznie odpowiedzieli białostoczanie. Podanie na wolne pole do Patryka Klimali, ten minął bramkarza i ze spokojem trafił do siatki.

W 55. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Patryk Klimala. Wykorzystał podanie w narożnik pola karnego. Po czym mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Pasów.

W 59. minucie tak jak i w pierwszej połowie podopieczni Michała Probierza szybko odpowiedzieli golem. Świetnie w polu karnym odnalazł się Pelle van Amersfoort. Poradził sobie z dwójką obrońców i zagrał płasko na dalszy słupek gdzie do siatki skierował futbolówkę Rafael Lopes.

W 68. minucie Jesús Imaz w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W 81. Po dośrodkowaniu z prawej strony Martina Pospíšila uderzał głową Taras Romanczuk, piłka przeszła tuż obok bramki.

W 82. minucie na prowadzenie wyszli białostoczanie. Bartosz Bida zagrał z prawej flanki na 11. metr do Tarasa Romanczuka, który wślizgiem pokonał bramkarza.

W 88. minucie bardzo dobrego krzyżowego zagrania Mandiangu nie wykorzystał Kita, który wbiegł w pole karne. Uderzył, ale futbolówka po jego uderzeniu poszybowała ponad bramką.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - CRACOVIA 3-2 (1-1)

0-1 Michal Sipľak (9.)

1-1 Patryk Klimala (11.)

2-1 Patryk Klimala (55.)

2-2 Rafael Lopes (59.)

3-2 Taras Romanczuk (82.)

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme - Přikryl (80. Ognjen Mudrinski), Pospíšil, Romanczuk, Imaz, Cámara (70. Bartosz Kwiecień) - Klimala (64. Bartosz Bida).

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Dytiatiev (21. Kamil Pestka), Sipľak - Hanca, Gol, Lusiusz (72. Milan Dimun), van Amersfoort, Vestenický (60. Bojan Čečarić) - Lopes.

żółte kartki: Pospíšil, Romanczuk - Gol, Hanca sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)  widzów: 8 622