Jagiellonia Białystok pokonała Zagłębie Sosnowiec 2-1 (2-0) w pierwszym sobotnim meczu 29. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej zespół z Białegostoku pozostaje w walce o czołową ósemkę.

W 2. minucie spotkania precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Szymon Pawłowski. Piłka po jego wrzutce spadła wprost na głowę Mateusza Cichockiego i wpadła do siatki. Gol nie został uznany przez sędziego dzisiejszego spotkania Zbigniewa Dobrynina. Zawodnik z Sosnowca znajdował się na pozycji spalonej.

W 7. minucie Ivan Runje w nieprzepisowy sposób powstrzymał tuż przed szesnastką Vamara Sanogo nie ma mowy o rzucie karnym dla gości.

W 17. minucie rzut karny podyktowany po faulu we własnym polu karnym Martina Tótha na Tarasie Romanczuku. Arbiter dzisiejszego spotkania po weryfikacji z wozem VAR podtrzymał swoją decyzję.

Do piłki ustawionej na wapnie podszedł w 19. minucie Jesús Imaz pewnym strzałem w prawą stronę pokonał Lukáša Hroššo.

W 34. minucie kapitalnie ograł dwóch przeciwników Arvydas Novikovas po czym wrzucił piłkę  wprost na głowę Patryka Klimali, któremu nie pozostało nic tylko dopełnić formalności.

W 5. minucie doliczonego czasu gry arbiter dzisiejszego spotkania zdecydował się wyrzucić na trybuny z ławki rezerwowych opiekuna Zagłębia Sosnowiec Valdasa Ivanauskasa.

W 53. minucie świetną paradą popisał się Lukáš Hroššo po uderzeniu na które zdecydował się Martin Adamec kibice mogli już widzieć piłkę w siatce.

W 82. minucie do kolejnego rzutu karnego w odstępie 2 minut  podszedł Vamara Sanogo Francuz nie pomylił się z 11. metrów.

W 87. minucie Guilherme z lewego skrzydła zagrał do Romanczuka, który był sam w polu karnym. Pomocnik gospodarzy nie zdołał oddać czystego strzału i Hroššo mógł odetchnąć z ulgą.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK- ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2-0 (2-0)

1-0 Jesús Imaz (19.)

2-0 Patryk Klimala (34.)

2-1 Vamara Sanogo (82.) karny

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme - Košťál (82. Böðvar Böðvarsson), Adamec, Romanczuk, Imaz (90. Marko Poletanović), Novikovas - Klimala (69. Jakub Wójcicki).

Zagłębie Sosnowiec: Hroššo - Mýgas, Cichocki, Tóth, Mráz - Nawotka (46. Tomasz Nowak), Heinloth, Pawłowski, Udovičić - Sanogo, Gabedava (42. Olaf Nowak).

żółte kartki: Mitrović, Guilherme, Romanczuk, Kelemen - Pawłowski, Tóth, Mýgas, O.Nowak, Hroššo. sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź) widzów: 6 541