Cracovia przegrała z Jagiellonią Białystok 0-1 (0-1) w 32. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Jesús Imaz pewnie wykorzystując rzut karny.

W 3. minucie piłka znalazła się w polu karnym. Najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką na 5. metrze Janusz Gol zabrakło precyzji pomocnikowi Pasów w tej sytuacji. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 7. minucie piłkę szybko wyrzuconą zza linii bocznej opanował Airam Cabrera wbiegł w pole karne, zagrał “na pamięć” w miejsce gdzie powinien być Mateusz Wdowiak było gorąco pod bramką Jagiellonii Białystok.

W 19. minucie Niko Datković zagrał we własnym polu karnym ręką. Sędzia Tomasz Kwiatkowski po weryfikacji VAR i oglądnięciu materiału wideo wskazał na 11. metr.

W 21. minucie do stałego fragmentu podszedł Jesús Imaz, który pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 29. minucie ponownie zza pola karnego uderzał Janusz Gol, ponownie wysoko nad bramką nie stwarzając żadnego zagrożenia dla bramki  Mariana Kelemena

Początek meczu zwiastował dużą ilość bramek i ciekawych akcji pod obiema bramkami. Im dalej w mecz tym było coraz słabiej.

W 65. minucie gospodarze mogli wyrównać Airam Cabrera, próbował zaskoczyć bramkarza zespołu z Białegostoku. Hiszpan chciał przelobować wykorzystując dośrodkowanie z prawej flanki boiska. W ostatniej chwili asekurował Nemanja Mitrović wybijając piłkę.

W 75. minucie Marian Kelemen zanotował interwencje meczu. Wyszedł obronną ręką po strzale hiszpańskiego snajpera Cracovii.

W 81. minucie ponownie Janusz Gol uderzał zza pola karnego. Tym razem niewiele zabrakło do szczęścia piłka o centymetry minęła bramkę.

CRACOVIA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-1 (0-1)

0-1 Jesús Imaz (21.) karny

Cracovia: Peškovič - Ferraresso, Dytiatjew, Datković, Sipľak - Čečarić (61. Sergiu Hanca), Gol, Serafin (61. Milan Dimun), Hernández, Wdowiak (72. Daniel Pik) - Cabrera.

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Kadlec, Mitrović, Arsenić, Böðvarsson - Wójcicki, Kwiecień, Romanczuk, Poletanović (72. Martin Pospíšil), Košťál (68. Guilherme) - Imaz (90. Maciej Twarowski).

żółte kartki: Datković - Böðvarsson. sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 8 427